Dolny Śląsk. Chciała kupić „wódkowóz”. Straciła… 115 złotych. Innego mężczyznę oszuści naciągnęli na ponad 180 tysięcy złotych!

11 października 2022 20:33.

Kobieta, mieszkanka powiatu kłodzkiego padła ofiarą internetowych oszustów. W sieci chciała kupić weselny wózek do przewożenia wódki. Pieniądze wpłaciła, towaru nie dostała. Tu strata nie była duża. Inny mieszkaniec powiatu stracił 180 tysięcy złotych!

Mieszkanka powiatu kłodzkiego chciała kupić weselny wózek do przewożenia wódki. Znalazła na jednym z portali internetowych wódkowóz, za który zapłaciła przelewem 115 zł., na wskazane przez sprzedającego konto bankowe. Do dziś nie otrzymała zamówionego towaru, ani zwrotu pieniędzy – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku.

Policja podkreśla, że jeżeli nie mamy pewności czy sprzedający jest uczciwy, to bezpieczniej zamówić przesyłkę za pobraniem. Naszą czujność powinna wzbudzić między innymi zaniżona cena oferowanego towaru czy właśnie brak możliwości zakupu za pobraniem.

REKLAMA

Znacznie więcej stracił mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który chciał zainwestować w kryptowaluty.

Mężczyzna zainstalował aplikację, za pomocą której internetowy oszust przejął kontrolę nad jego kontem i dokonywał transakcji bankowych, wskutek czego pokrzywdzony stracił ponad 183 tys zł – informuje policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 października 2022 20:33
`