Dolny Śląsk. Chciał skrócić rowerową podróż do Legnicy. Wjechał jednośladem na S3!

10 lipca 2022 12:44. Dolny Śląsk. Chciał skrócić sobie rowerową podróż do Legnicy. Wjechał jednośladem na S3! fot. Dolnośląska Policja

Policjanci mówią o skrajnej nieodpowiedzialności 76-letniego rowerzysty, który wjechał jednośladem na drogę ekspresową S3. – Wybierając tę trasę rowerzysta ryzykował życiem swoim i innych. Dopuszczalna prędkość mijających go samochodów wynosiła bowiem 120 km/h. Każde przejeżdżające obok niego auto mogło stanowić dla niego duże zagrożenie – wyjaśniają mundurowi.

Mężczyzna chciał pokonać blisko dwudziestokilometrowy odcinek drogi ekspresowej S3 między węzłami Jawor Wschód, a Legnica Południe.

 – 76-letni mieszkaniec Brzegu tłumaczył policjantom, że jedzie do Legnicy w celach turystycznych i chciał po prostu skrócić sobie drogę podróżując drogą ekspresową – informuje policja.

Rowerzysta został ukarany mandatem w wysokości 250 złotych. W asyście policjantów bezpiecznie zjechał z drogi ekspresowej.

Przypominamy, że rowerzyści nie mogą korzystać z dróg ekspresowych oraz autostrad. Dotyczy to także przypadku poruszania się przez rowerzystę także pasem awaryjnym lub poboczem. Niezastosowanie się do tych zasad może stanowić ogromne zagrożenie dla rowerzysty, ale również dla innych użytkowników dróg – przypomina dolnośląska policja.

Dodano: 10 lipca 2022 12:44
.
 • Że co ale szybko pewnie byli na miejscu gdzie jechał, złapałiwmy wczoraj pijanego kierowcę na autostradzie a4 koło Wrocławia i czekaliśmy 2.5 godziny na policję , i nikt się nie spieszył przyjechac , polska policja właśnie porażka pisze:

  Grzegorz

 • j@nek.pl pisze:

  A gdyby tak budować przy takich dogach równoległy pas właśnie dla rowerzystów i samochodów ratunkowych….

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `