Dolny Śląsk. Chcą zachować pamięć o Kristinie. Za rok w Mrowinach zamierzają otworzyć plac zabaw jej imienia

4 lipca 2019 19:28. Dzieci na placu zabaw. Fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W ten nietypowy sposób pamięć zamordowanej 10-latki chcą uczcić koledzy dziewczynki, mieszkańcy Mrowin i lokalni samorządowcy. Właśnie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na realizację pomysłu. Plac zabaw ma być otwarty za rok.

Jak piszą w swoim apelu pomysłodawcy akcji, to brutalne morderstwo spowodowało zachwianie równowagi i poczucia bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Mrowin, a w szczególności dzieci, przyjaciół 10-latki, jej koleżanek i kolegów.

To właśnie dzieci najbardziej przeżyły tę tragedię. Inicjatorzy akcji nie chcą jednak pozwolić, by ostatnie słowo należało do zła i śmierci, stąd nietypowy pomysł na zachowanie pamięci o dziewczynce. W Mrowinach ma powstać bezpieczne, monitorowane, nowoczesne i atrakcyjne miejsce, w którym dzieci będą mogły spędzać wolny czas.

REKLAMA

Plac Zabaw imienia Kristiny ma być otwarty w pierwszą rocznicę jej śmierci. Ma powstać w okolicach stadionu sportowego, w pobliżu oddanej niedawno do użytku zewnętrznej siłowni. Ma być ogrodzony i monitorowany.

Inicjatorzy akcji apelują o wsparcie finansowe. Zbiórkę prowadzi Komitet Społeczny „Zachowajmy pamięć o Kristinie”. Pieniądze można wpłacać na konto Żarowskiego Stowarzyszenia Edukacja – 68 1090 2369 0000 0001 0310 6306.

Przypomnijmy, dziewczynka zaginęła w czerwcu. Poszukiwania nie przyniosły efektu. Kilka godzin od zaginięcia, ciało dziewczynki znalazł kilka kilometrów od rodzinnej miejscowości przypadkowy przechodzień. Po kilku dniach w sprawie zatrzymano 22-latka. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 lipca 2019 19:28
`