Dolny Śląsk. Brutalnie przerzucił psa przez ogrodzenie. 66-latek usłyszał dziś zarzuty [FILM]

4 maja 2022 15:00. Dolny Śląsk. Brutalnie przerzucił psa przez ogrodzenie. 66-latek usłyszał dziś zarzuty fot. użyczone / Dolnośląska Policja

W czasie majówki w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać mężczyznę przerzucającego psa przed dwumetrową bramę przytuliska Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Jaworze. Sprawą zainteresowała się policja. Zatrzymano 66-letniego mieszkańca Jawora, który dziś usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami.

Wczoraj w lokalnych mediach społecznościowych ukazał się film, na którym to nieodpowiedzialny mężczyzna zamiast oddać swojego czworonoga do miejscowego przytuliska, brutalnie złapał go za sierść i przerzucił zwierzę przez wysoką, bo dwumetrową bramę, na plac jaworskiego TOZ-u. Po ukazaniu się materiału video funkcjonariusze wydziału kryminalnego natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania i pociągnięcia do odpowiedzialności karnej sprawcy tego przestępstwa – informuje dolnośląska policja.

O sprawie informował także jaworski TOZ.

REKLAMA

Ludzkie bestialstwo nie zna granic! Ten 8-10-miesięczny szczeniak został jak śmieć przerzucony wczoraj przez ponad dwumetrowe ogrodzenie naszego przytuliska! Jakim trzeba być zwyrodnialcem, aby zrobić coś takiego!! Słów nam brak… – czytamy na stronie TOZ.

Funkcjonariusze szybko ustalili dane mężczyzny. 66-latek został zatrzymany dziś rano. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad psem. Grozi mu kara do trzech lat więzienia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 maja 2022 15:00
`