Dolny Śląsk. Blisko 9 tysięcy złotych mandatu za jednym zamachem! Do tego 26 punktów karnych dla 32-latka

23 listopada 2022 11:48. fot. Dolnośląska Policja

Tematy: 


Policjanci z ruchu drogowego w jednej z podwrocławskich miejscowości ścigali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli. 32- latek na drodze, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h poruszał się z prędkością 70 km/h.

Policjant dał kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania i wtedy się zaczęło. Na widok umundurowanych funkcjonariuszy ruchu drogowego, 32-latek gwałtownie skręcił w drogę poprzeczną. Nie odjechał jednak daleko, gdyż po chwili został zatrzymany do kontroli przez policjantów, którzy ruszyli za nim w pościg radiowozem – informuje policja.

Jak się szybko okazało, powodem niezatrzymania się do kontroli, był brak uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci skierowali sprawę do sądu. Jednak to nie jedyna kara, która spotkała mężczyznę.

REKLAMA

– 32-latek otrzymał jeszcze 4 mandaty karne na łączną kwotę 8600 zł. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej 5000 zł oraz 15 pkt karnych, za kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie 3000 zł, za przekroczenie prędkości o 30 km/h 400 zł oraz 7 pkt. karnych, a za niesygnalizowanie manewru skrętu 200 zł oraz 4 pkt. karnych. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny citroena – informuje sierż. szt. Rafał Jarząb Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Mężczyznę, którego zatrzymano, jechał samochodem, choć nie miał prawa jazdy. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 listopada 2022 11:48
`