Dodano: 31 października 2022 07:01

Dolny Śląsk. Bezimienne nekrologii dla kierowcy, motocyklisty czy pieszego. Niecodzienna kampania policji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na nietypowy sposób dotarcia do wyobraźni kierowców, motocyklistów, rowerzystów czy pieszych wpadli policjanci z drogówki w Oławie. Mundurowi przygotowali bezimienne nekrologi, które zostały rozwieszone na terenie działania jednostki. Tak policjanci chcą dotrzeć do tych, którzy ryzykują nie tylko swoim życiem, ale także życiem innych.

Pomimo zaostrzenia przepisów ruchu drogowego, wielu policyjnych działań profilaktycznych i prewencyjnych, prowadzonych kampanii społecznych czy apeli dotyczących odpowiedzialnej oraz trzeźwej jazdy, przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a także ostrożności na drodze, w dalszym ciągu dochodzi do bardzo wielu kolizji i wypadków z udziałem kierujących, pieszych i rowerzystów – przyznają policjanci.

Stąd pomysł nietypowej akcji. Bezimienne nekrologii mają dotrzeć przede wszystkim do tych, którzy swoim zachowaniem na drodze stwarzają realne zagrożenie dla siebie  i przede wszystkim innych uczestników ruchu drogowego. Policja chce pokazać, że ich zachowanie może zakończyć się czyjąś śmiercią.

REKLAMA

Sami policjanci przyznają, że choć pomysł może wydawać się kontrowersyjny, to chodzi o to by trafił do wyobraźni wszystkich użytkowników dróg.

Wszystko po to, aby im uświadomić, że ofiarą wypadku drogowego może być każdy z nas. Funkcjonariusze próbują dotrzeć do sumień kierowców przekonując, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego – innych kierujących, pasażerów, rowerzystów czy pieszych – przyznają mundurowi.

fot. Dolnośląska Policja

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także