Dolny Śląsk. 74-latka pokonała koronawirusa. Kobieta opuściła szpital we Wrocławiu

30 marca 2020 15:55. fot. ilustracyjne / pixabay.com

Tematy: 


Dzisiaj nasz szpital, oddział zakaźny, opuściła wyleczona z koronawirusa 74-letnia pacjentka! Kobieta z racji wieku była w grupie ryzyka ale udało się ją wyleczyć – informuje na swoich stronach Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego, który został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny. Informacje placówki potwierdza wojewoda dolnośląski.

74-latka trafiła do szpitala 23 dni temu i jej stan był w pewnym momencie ciężki. Kobieta dobrze zareagowała jednak na leczenie. Pod koniec ubiegłego tygodnia pobrano próbki na obecność wirusa z Chin. Dziś okazało się, że kobieta jest zdrowa.

– Ta wiadomość jest podwójnie dobra. Nie tylko, że mamy osobę, która wyzdrowiała, ale także, że była to osoba w grupie ryzyka i początkowe rokowania nie były najlepsze. Na pewno siła pacjentki, ale myślę, że także wielka praca wykonana przez lekarzy i biały personel na Koszarowej przyczynił się do tego sukcesu – mówi wojewoda dolnośląsi.

REKLAMA

Jarosław Obremski dodaje, że ten przykład pokazuje, że nawet jeżeli jesteśmy w grupie ryzyka możemy pokonać wirusa.

To już druga osoba, którą udało się wyleczyć z koronawirusa w szpitalu we Wrocławiu. W ubiegłym tygodniu placówkę opuścił 66-latek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 marca 2020 15:55
`