Dolny Śląsk. 35-latka wyrzuciła szczeniaki do śmietnika

22 czerwca 2019 16:31. Fot. źródło: KPP Kłodzko

Tematy: 


Torbę foliową, w której znajdowało się pięć szczeniąt wyciągnął ze śmietnika dzielnicowy z Bystrzycy Kłodzkiej. Okazało się, że trzy psy już nie żyły. W tej sprawie zatrzymano 35-latkę. Kobieta usłyszała zarzuty.

O worku w śmietniku, który się rusza, i z którego słychać skomlenie policjantów zawiadomiła mieszkanka Bystrzycy Kłodzkiej. Na miejscu pojawił się patrol, który wyciągnął worek z kosza. Okazało się, że w środku znajdowało się pięć szczeniąt, trzy niestety już nie żyły. Dwa kolejne natychmiast trafiły do weterynarza, gdzie otrzymały fachową pomoc.

Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania właściciela psów. Okazało się, że to 35-letnia mieszkanka Bystrzycy Kłodzkiej, która zapakowała szczeniaki do worka i chciała ich się pozbyć.

REKLAMA

35-latka usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami. Grozi jej kara do trzech lat więzienia. Dwa uratowane szczeniaki są pod opieką weterynarza. Kobiecie odebrano także sukę, która urodziła znalezione psiaki. Kobieta ma zakaz posiadania i opieki nad zwierzętami.

Fot. źródło: KPP Kłodzko

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 czerwca 2019 16:31
`