Dodano: 7 marca 2023 07:02

Dolny Śląsk. 35-latek ukradł 300 ryb z prywatnego stawu. Grozi mu kara do 10 lat więzienia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mieszkańca powiatu świdnickiego, który okradał prywatny staw, zatrzymała policja z Jawora. Mężczyzna ukradł trzysta ryb o wartości trzech tysięcy złotych. Jak informuje policja, grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Właściciel ośrodka zajmującego się hodowlą ryb poinformował jaworskich policjantów, że nieznany sprawca, wykorzystując osłonę nocy, przecinając siatkę ogrodzeniową, włamał się na teren jego posesji, a następnie przy użyciu podbieraka wyłowił z basenu łącznie 150 pstrągów, powodując straty w kwocie 1500 złotych. Wizerunek złodzieja oraz moment kradzieży został nagrany na monitoringu. Jak się okazało, amator cudzych ryb zaatakował drugi raz. Kilka dni od zgłoszenia, mężczyzna w ten sam sposób wszedł na teren ośrodka i w nielegalny sposób wyłowił kolejne 150 pstrągów – informuje policja.

Policjanci zabezpieczyli na miejscu ślady, a te pozwoliły w ustaleniu sprawcy. Ostatecznie zatrzymano 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. W jego mieszkaniu znaleziono wodery i podbierak.

REKLAMA

Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Przyznał się do winy. Tłumaczył, że kradł, bo chciał dorobić. Skradzione ryby sprzedawał przypadkowym osobom.

Teraz złapany przez policjantów amator ryb odpowie przed sądem za swoje czyny, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje dolnośląska policja.

Dolny Śląsk. 35-latek ukradł 300 ryb z prywatnego stawu fot. Dolnośląska Policja

Dolny Śląsk. 35-latek ukradł 300 ryb z prywatnego stawu fot. Dolnośląska Policja

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także