Dolny Śląsk. 32-latek ukradł policyjny radiowóz! Auto odzyskano po pościgu

30 stycznia 2023 07:18.

Do kradzieży policyjnego radiowozu miało dojść wczoraj przed południem w okolicach Oleśnicy. Funkcjonariusze zostali wezwani do agresywnego mężczyzny, który miał demolować jedną z restauracji. Mężczyzna miał uciec funkcjonariuszom i… odjechać policyjnym radiowozem. Zatrzymano go w Długołęce.

Oleśnicka policja wydała wczoraj specjalne oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim, że „dzięki doskonałemu współdziałaniu kilku patroli oraz skutecznej blokadzie na drodze policjanci zatrzymali 32- letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży radiowozu policyjnego”.

Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy informuje, że policjanci zostali wezwani przed południem do jednego z hoteli. Zgłoszenie miało dotyczyć agresywnego mężczyzny, który zagrażał innym gościom i demolował lokal.

REKLAMA

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, wykorzystując najnowszy radiowóz marki Toyota, który działa w systemie „bezkluczykowym”. Dojeżdżając, zauważyli, że agresywny mężczyzna znajduje się już poza budynkiem. Jednak na widok zbliżających się mundurowych zaczął uciekać. Funkcjonariusze od razu podjęli pościg pieszy za uciekającym mężczyzną, który okrążył budynek i dobiegł do zaparkowanego radiowozu, wsiadł do niego i uruchomił silnik, po czym odjechał w kierunku Oleśnicy – czytamy w komunikacie policji.

W tym samym czasie na miejsce interwencji dojeżdżał drugi patrol, który od razu rozpoczął pościg za agresorem, a w tym momencie także złodziejem radiowozu.

Doskonałe współdziałanie kilku patroli oraz blokada drogi doprowadziły do skutecznego zatrzymania agresywnego mężczyzny na terenie sąsiedniej miejscowości. Sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu lub narkotyków, została pobrana jego krew do badań – informuje policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 stycznia 2023 07:18
`