Dolny Śląsk. 30-latek chciał okraść staruszki. Te wykazały się jednak większym sprytem i przygotowały paczkę z niespodzianką

5 sierpnia 2019 12:26. fot. ilustracyjne / pixabay.com

Tematy: 


Oszust skontaktował się ze swoją niedoszła ofiarą telefonicznie. Wypytywał o oszczędności. Mężczyzna podszywał się pod policjanta CBŚP. Kobieta nie dała się oszukać i wspólnie z koleżankami przygotowała specjalną paczkę dla złodzieja. Ostatecznie 30-latek trafił w ręce policji. Próba kradzieży miała miejsce we Wrocławiu, ale policja ostrzega, tak samo oszuści działają w Wałbrzychu, Świdnicy, Dzierżoniowie czy innych miejscowościach.

Do jednej z mieszkanek wrocławskiego Śródmieścia zadzwonił oszust. Podszywał się pod funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Kobieta nie dała się jednak oszukać i zawiadomiła prawdziwą policję.

Na miejscu funkcjonariusze zastali 56-latkę, 64-latkę i 93-latkę. Kobiety szybko wyjaśniły policjantom o co chodzi, i że ktoś próbuje wyłudzić od nich ich oszczędności życia. Mało tego, seniorki były gotowe na to, by odegrać w akcji zatrzymania przestępców swoją rolę.

REKLAMA

Oszust zadzwonił ponownie, panie były już przygotowane i wiedziały co mają mówić. Mężczyzna wypytywał o kosztowności, o to jak są przechowywane w mieszkaniu. Poprosił też o numer telefonu komórkowego, na który miał za chwilę zadzwonić prokurator. Wszystko szło zgodnie z planem złodzieja, z tym, że całą rozmowę podsłuchiwała prawdziwa policja. Komórka zadzwoniła za moment. Fałszywy prokurator kazał spakować kosztowności w foliową torbę i czekać na dalsze polecenia. Kobiety w rozmowie telefonicznej przyznały, że mają pieniądze, złoto, a nawet euro. Wartość kosztowności miała sięgnąć nawet 200 tysięcy złotych. W rzeczywistości do reklamówki włożyły stare gazety i słoik.

Oszuści mieli odebrać torbę pozostawioną na parapecie okna. Gdy tylko mężczyzna pojawił się na miejscu i chwycił za reklamówkę z okna wyskoczyli na niego policjanci. 30-letni mieszkanie Wrocławia został zatrzymany. Odpowie teraz za usiłowanie oszustwa. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 sierpnia 2019 12:26
`