Dolny Śląsk. 3 –latka skatowana na śmierć. Jest akt oskarżenia

9 listopada 2021 10:13. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy fot. Jacek Zych

Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 3-letniej Hani z Kłodzka. Za śmierć dziewczynki przed sądem odpowie matka i konkubent kobiety. Przypomnijmy, do tragedii doszło w lutym. Początkowo informowano, że dziewczynka zmarła z wyziębienia. Ostatecznie jednak ustalono, że dziewczynka została pobita.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. Matka i jej konkubent usłyszeli zarzuty zabójstwa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem.

To nie wychłodzenie z powodu polewania zimną wodą było przyczyną śmierci trzylatki z Kłodzka. Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka została ciężko pobita. Poleciłem zatrzymać także ojca dziecka i postawić obu rodzicom zarzuty zabójstwa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem – informował w lutym Zbigniew Ziobro, Minister Sprawiedliwości.

REKLAMA

Do tragedii doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Więźniów Politycznych w Kłodzku. Pogotowie do nieprzytomnej dziewczynki wezwała matka. Kobieta miała tłumaczyć, że wcześniej ukarała trzylatkę za to, że ta zmoczyła się w łóżku. Karą miało być kilkuminutowe polewanie zimną wodą w łazience.

Zespół karetki, który pojawił się na miejscu próbował reanimować dziewczynkę, niestety bezskutecznie.

Sekcja zwłok wykazała jednak, że dziewczynka miała poważne obrażenia jamy brzusznej. Jak wynikało z ustaleń śledczych, 3-latka mogła być bita przez matkę i jej partnera niemal codziennie.

Parze grozi dożywocie.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 listopada 2021 10:13
`