Dolny Śląsk. 25 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa miesięcznego dziecka

8 września 2020 16:09. fot. użyczone / pixabay.com

Tematy: 


Wyrok 25 lat więzienia usłyszała dziś w sądzie we Wrocławiu 35-latka oskarżona o usiłowanie zabójstwa swojego miesięcznego dziecka. Kobieta rzuciła niemowlaka na ulicę i kilkukrotnie je kopnęła. 35-latka była pijana.

Do makabrycznego zajścia doszło w lutym ubiegłego roku we Wrocławiu. Barbara J. wyciągnęła dziecko z wózka i rzuciła je na ulicę. Później miała sześć razy kopnąć niemowlaka. Malucha odebrali kobiecie przechodnie.

Wyciągnęła go z prowadzonego przez siebie wózka, uniosła na wysokość ramion i cisnęła nim o asfalt, a następnie, sześciokrotnie kopnęła go w głowę unosząc prawą nogę z impetem przydeptując głowę pokrzywdzonego lecz zamierzonego celu nie osiągnęła z uwagi na postawę przechodniów – czytamy w komunikacie prasowym Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

REKLAMA

Okazało się, że 35-latka miała ponad promil alkoholu w organizmie. Dziś usłyszała wyrok 25 lat więzienia.

Kobieta w trakcie procesu nie przyznała się do usiłowania zabójstwa. Nie odpowiadała na pytania, przyznała jedynie, że nie pamięta tej sytuacji, bo była pod wpływem alkoholu i narkotyków. Wcześniej w prokuraturze miała jednak żałować tego co zrobiła.

Jak informuje TVN24.pl kobieta miała pokłócić się z partnerem, po czym wyżyła się na dziecku. Synek miał jej przeszkadzać także w imprezowym stylu życia. Podobnie zresztą, jak wcześniejsza trójka dzieci. Jedno, podobnie jak pobity niemowlak, jest w rodzinie zastępczej. Dwoje zostało oddanych do okna życia.

Wyrok jest nieprawomocny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 września 2020 16:09
`