Dolny Śląsk. 19-latek nie miał prawa jazdy. Do policyjnej kontroli się nie zatrzymał. Dostał mandaty na kwotę 6 tysięcy złotych!

19 września 2022 17:15.

Policjanci dolnośląskiej drogówki kontrolowali prędkość na drodze w jednej z podwrocławskich miejscowości. Tam zauważyli Forda, który, jak wykazał pomiar prędkości, na ograniczeniu do 40 km/h jechał 74 km/h. Kierowca auta nie zatrzymał się jednak na wezwanie mundurowych i pojechał dalej.

–  Funkcjonariusze kontrolując prędkość w jednej z podwrocławskich miejscowości, zauważyli jadącego wyraźnie zbyt szybko osobowego forda. Wykonany pomiar prędkości potwierdził ich przypuszczenia – 74 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h – informuje policja.

Mundurowi dali kierowcy wyraźny znak do zatrzymania się. Mężczyzna prowadzący Forda ominął jednak policjantów i pojechał dalej. Funkcjonariusze ruszyli za osobówką, ostatecznie auto zostało zatrzymane. Kierowcą okazał się 19-latek, który nigdy nie miał prawa jazdy.

REKLAMA

Interwencja zakończyła się dla 19-latka trzema mandatami na łączną kwotę 6000 zł, w tym mandatem na kwotę 800 zł za przekroczenie prędkości, 200 zł za przejeżdżanie przez linię podwójną ciągłą oraz najwyższym – 5000 zł za nie stosowanie się do sygnałów dawanych przez policjanta – informuje policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 września 2022 17:15
`