Dolny Śląsk. 15-sto miesięczny chłopiec pod opieką pijanej opiekunki. Kobieta miała blisko dwa promile

22 sierpnia 2019 17:16. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie kobiety dwa promile. W jednym z mieszkań na osiedlu Zabobrze w Jeleniej Górze opiekowała się ona 15 miesięcznym chłopcem, którego przekazali jej rodzice. Dziecko trafiło do szpitala. Kobieta do aresztu. Grożą jej nawet trzy lata więzienia.

44-latka jest podejrzana o narażenie chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Tydzień temu policja późnym wieczorem otrzymała wezwanie od zaniepokojonych sąsiadów, którzy poinformowali, że z  jednego z mieszkań na osiedlu Zabobrze w Jeleniej Górze od dłuższego czasu słychać płacz dziecka i wulgaryzmy.

Skierowany na miejsce patrol także usłyszał płacz dziecka. Drzwi do wskazanego mieszkania otworzył jego właściciel, wewnątrz biegał zapłakany chłopiec. Na kanapie leżała natomiast jego opiekunka. Według ustaleń policji 44-latka miała się opiekować chłopcem podczas nieobecności jego rodziców.

Od mężczyzny i kobiety czuć było woń alkoholu, dlatego funkcjonariusze zdecydowali się przeprowadzić badanie. To wykazało u kobiety blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a u mężczyzny blisko promil.

Chłopiec trafił do szpitala. Badania potwierdziły, że nic mu nie jest. Sprawą zajmie się także sąd rodzinny.

Koronawirus to bardzo poważna sprawa. Nie ulegamy medialnej panice, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

Dołącz do czytelników Dziennik Wałbrzych.

Komentarze

Dodano: 22 sierpnia 2019 17:16
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015