Dolny Śląsk. 15-sto miesięczny chłopiec pod opieką pijanej opiekunki. Kobieta miała blisko dwa promile

22 sierpnia 2019 17:16. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie kobiety dwa promile. W jednym z mieszkań na osiedlu Zabobrze w Jeleniej Górze opiekowała się ona 15 miesięcznym chłopcem, którego przekazali jej rodzice. Dziecko trafiło do szpitala. Kobieta do aresztu. Grożą jej nawet trzy lata więzienia.

44-latka jest podejrzana o narażenie chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Tydzień temu policja późnym wieczorem otrzymała wezwanie od zaniepokojonych sąsiadów, którzy poinformowali, że z  jednego z mieszkań na osiedlu Zabobrze w Jeleniej Górze od dłuższego czasu słychać płacz dziecka i wulgaryzmy.

Skierowany na miejsce patrol także usłyszał płacz dziecka. Drzwi do wskazanego mieszkania otworzył jego właściciel, wewnątrz biegał zapłakany chłopiec. Na kanapie leżała natomiast jego opiekunka. Według ustaleń policji 44-latka miała się opiekować chłopcem podczas nieobecności jego rodziców.

REKLAMA

Od mężczyzny i kobiety czuć było woń alkoholu, dlatego funkcjonariusze zdecydowali się przeprowadzić badanie. To wykazało u kobiety blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a u mężczyzny blisko promil.

Chłopiec trafił do szpitala. Badania potwierdziły, że nic mu nie jest. Sprawą zajmie się także sąd rodzinny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 sierpnia 2019 17:16
`