Do dolnośląskich szpitali zgłasza się coraz więcej uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy chcieliby rozpocząć pracę – informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. To przede wszystkim pielęgniarki i lekarze. W Specjalistycznym Szpitalu imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu pracę ma rozpocząć ośmiu medyków.
Do szpitali w poszukiwaniu pracy zgłaszają się głównie pielęgniarki, lekarze, farmaceuci, fizjoterapeuci czy diagności laboratoryjni. Szpitale, jak zapewnia UMWD, zgłaszają chęć zatrudniania uchodźców i pomoc w dopełnieniu formalności.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Specjalistyczny Szpital imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu ma zatrudnić ośmiu medyków, pielęgniarkę i salową. Jak udało nam się dowiedzieć, procedury zatrudnienia tych osób idą dość opieszale.
Warto dodać, że dolnośląskie szpitale już przed wybuchem wojny zatrudniały medyków z Ukrainy. Wałbrzyski szpital zatrudniał już wcześniej trzech ukraińskich lekarzy i dwie pielęgniarki. Czterech lekarzy z Ukrainy zatrudnił już wcześniej także Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu.
– Od rozpoczęcia ataku zbrojnego na Ukrainę podejmujemy działania wspierające obywateli Ukrainy w różnych obszarach. Zależy nam na tym, aby osoby, które przyjechały na Dolny Śląsk uciekając przed wojną, poczuły się tutaj bezpiecznie oraz żeby spędziły ten czas wykonując pracę zgodną z posiadanym wykształceniem i umiejętnościami. Jesteśmy otwarci na zatrudnianie obywateli Ukrainy w naszych podmiotach medycznych – zapewnia Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.