Dolnośląski Festiwalu Nauki w PWSZ

21 października 2016 12:39. Dolnoslaski Festiwal Nauki - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa AS w Wałbrzychu / Fot. użyczona

Tematy: 


W dniach 20-21 października 2016 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu zagościł XIX Dolnośląski Festiwalu Nauki. Tegoroczna edycja festiwalu przebiegała pod hasłem: „Ziarna Wiedzy” i cieszyła się sporym zainteresowaniem, szczególnie szkół podstawowych. Tradycyjnie jak, co roku oferta zaprezentowana przez PWSZ dostosowana była do różnych grup odbiorców i różnorodna pod względem tematycznym.

Najmłodsi uczestnicy festiwalu przyjechali na uczelnię ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Woliborzu aby wziąć udział w warsztatach pt. „Czarodziejskie laboratorium” prowadzonych przez prof. Anne Szemik-Hojniak. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia Pani mgr Blanki Gołębiowskiej pt. „Twórcze sposoby na naukę gramatyki angielskiej” oraz gra planszowa zorganizowana przez dr Beatę Muchę pt. „Śladami historii -pałac Czettritzów-dawniej i dziś”.

Całkowicie inne spojrzenie na naukę zaprezentowała dr Mirosława Furmanowska, która dla uczniów z wałbrzyskiej Szkoły Podstawowej nr 28 zorganizowała grę „Ziarna wiedzy w zabawie”. Do zobaczenia za rok na XX Dolnośląskim Festiwalu Nauki.

REKLAMA
Dolnoslaski Festiwal Nauki - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa AS w Wałbrzychu / Fot. użyczona

Dolnoslaski Festiwal Nauki – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa AS w Wałbrzychu / Fot. użyczona

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 października 2016 12:39
`