Dodano: 8 listopada 2021 16:51

Dolnośląscy żołnierze WOT postawieni w stan gotowości

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

1200 żołnierzy 16 Dolnośląskiej Brygady Wojsk Terytorialnych zostało postawionych w stan gotowości. To nie jest jeszcze mobilizacja i gotowość do 24 godzin, ale bierzemy pod uwagę wszelkie scenariusze – powiedziała naszemu reporterowi kapitan Renata Mycio z 16 Dolnośląskiej Brygady Wojsk Terytorialnych

Kapitan Renata Mycio wyjaśnia, że w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją na granicy z Białorusią Wojska Obrony Terytorialnej zostały postawione w stan gotowości. Poziom alertu uzależniony jest od lokalizacji poszczególnych jednostek i siłą rzeczy najwyższy priorytet mają te na wschodzie kraju

– Jeśli chodzi o pozostałe brygady to są w gotowości adekwatnie do odległości od wschodniej granicy. My, jeśli chodzi o naszą brygadę, nie mamy mobilizacji w gotowości takiej do 24 godzin, ale jak najbardziej tak. Wszyscy nosimy mundur i mamy postawione zadanie naszego kraju, naszego państwa.

REKLAMA

Oznacza to, że 1200 dolnośląskich „terytorialsów” już dziś pozostaje w ścisłym kontakcie ze swoimi dowódcami, mając świadomość tego, że w każdym momencie mogą zostać powołani. Z tej grupy jedynie 10% to żołnierze zawodowi. Reszta tak jak codzień pozostaje w cywilu, czekając na ewentualną mobiliżację. Dziś najwyższy stopień mobilizacji dotyczy trzech brygad na wschodzie polski. 1 Podlaskiej, 2 Lubelskiej i 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnierze WOT. Fot. użyczona / terytorialsi.pl

fot. użyczone / 16. Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej

fot. użyczone / 16. Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej

fot. użyczone / materiały prasowe WOT

Żołnierze WOT. Fot. użyczona / terytorialsi.pl

Żołnierze WOT. Fot. użyczona / terytorialsi.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także