Dodatkowe kursy „dwójki” z Wałbrzycha do Boguszowa-Gorc. Autobusy pojadą w weekendowe wieczory

3 września 2021 14:46. Dodatkowe kursy "dwójki" do Boguszowa-Gorc fot. Dziennik Wałlbrzych

W weekend pojawią się dodatkowe, wieczorne kursy linii autobusowej numer 2 z Wałbrzycha do Boguszowa-Gorc. To odpowiedź na prośby mieszkańców Boguszowa-Gorc, którzy po drugiej zmianie w wałbrzyskich zakładach nie mają, jak wrócić do domów.

W soboty, niedziele i święta po dwudziestej pierwszej, i po dwudziestej drugiej będziecie mogli państwo wsiąść do autobusu i dotrzeć do dzielnicy Gorce i Kuźnice – mówi Sylwia Dąbrowska, burmistrz Boguszowa-Gorc.

Porozumienie w sprawie dodatkowych kursów burmistrz Boguszowa-Gorc podpisała z prezydentem Wałbrzycha.

REKLAMA

Ta linia do Boguszowa-Gorc jest jedną z najczęściej używanych. Oceniamy, że jest to ponad tysiąc pasażerów dziennie, którzy przyjeżdżają do Wałbrzycha i wracają, bo praca w Wałbrzychu,  bo nauka, bo wydarzenia sportowe i kulturalne – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

To ukłon w stronę tych, którzy pracują do późna. Umowa zawarta została do końca roku. Władze miasteczka liczą jednak, że współpraca dotycząca komunikacji miejskiej będzie kontynuowana także w przyszłym roku.

Dodatkowe kursy, to dwa wieczorne kursy w soboty, niedziele i święta. Ostatni autobus do dzielnic Gorce i Kuźnice dotrze dzięki tej zmianie po dwudziestej drugiej.

Nowe kursy pojawią się już 4 września.

W sobotę i niedzielę do ulicy Traugutta o godzinach 21.19 i 22.19 oraz do ulicy Żeromskiego o godzinach 21.03 i 22.03 – informuje boguszowski magistrat.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 września 2021 14:46
`