Dodatek nie tylko na węgiel. W Wałbrzychu przyjmują już wnioski na dopłaty do innych paliw. O jakiej kasie mowa?

23 września 2022 09:47.

Na finansowe wsparcie mogą liczyć nie tylko mieszkańcy Wałbrzycha, którzy swoje domy ogrzewają węglem. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął przyjmowanie wniosków o dodatki dla gospodarstw, w których ogrzewanie zasilane jest peletem drzewnym, drzewem kawałkowym, skroplonym gazem – LPG i olejem opałowym. Co ważne, pomoc nie obejmuje osób, które ogrzewanie zasilają gazem sieciowym. Ile można dostać kasy?

Przyjmujemy już te wnioski na te inne paliwa. Wnioski można składać, tak, jak poprzednie w Biurze Obsługi Klienta na ulicy Limanowskiego 11. To jest gaz LPG, czyli to nie jest gaz sieciowy, to jest pelet, drewno i olej – mówi Magdalena Stefańska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Warunkiem otrzymania wsparcia jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Jednorazowy dodatek wynosi trzy tysiące złotych w przypadku, gdy palimy peletem drzewnym lub innym rodzajem biomasy. Dwa tysiące złotych w przypadku kotłów olejowych. Tysiąc złotych w przypadku, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia albo piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane drewnem kawałkowym. Pięćset złotych, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG.

REKLAMA

Co ważne, w przypadku złożenia wniosku przez więcej niż jednego członka gospodarstwa, dodatek jest przyznawany temu z wnioskodawców, który złoży wniosek, jako pierwszy.

Wnioski o dodatki można składać do 30 listopada. Gmina na ich rozpatrzenie i wypłatę ma miesiąc.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 września 2022 09:47
`