Dobry start Kamili Żuk w Pucharze Świata. Biathlonistka z Sokołowska zajęła 19. miejsce

8 stycznia 2022 17:27. Kamila Żuk fot. archiwalna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dziewiętnaste miejsce w sprincie Kamila Żuk zajęła na zawodach w Oberhofie. Jak informuje serwis biathlon.com.pl, to najlepszy wynik pochodzącej z Sokołowska zawodniczki w zawodach Pucharu Świata od niemal dwóch lat.

Żuk w swoim biegu spudłowała dwukrotnie i ze stratą minuty i jedenastu sekund do liderki zakończyła sprint. To najlepszy start w pucharze od stycznia 2020 roku. Wówczas pochodząca z Sokołowska zawodniczka zajęła siedemnaste miejsce w mass starcie.

Rano wcale bym nie powiedziała, że bieg tak się potoczy. Nie czułam się na siłach, żeby pobiec aż tak dobrze. Mimo to stanęłam na starcie mocno zmotywowana, żeby rozpocząć ten rok inaczej niż zakończyłam ubiegły. Cieszę się, że to się udało. Jest to dla mnie olbrzymia motywacja i iskierka nadziei, duży krok w dobrą stronę. Mam nadzieję, że kolejne starty będą podobne – tak swój start skomentowała w serwisie biathlon.com.pl Kamila Żuk.

Dziś Żuk wystartowała w sztafecie, która zajęła ostatecznie trzynaste miejsce. Jutro pojawi się na starcie biegów pościgowych.

 

Dodano: 8 stycznia 2022 17:27
`