Dobry początek ligi futbolistów z Miners Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy:

Szczęśliwie rozpoczął się pierwszy sezon ligowy drużynie footballu amerykańskiego Miners Wałbrzych. W sobotę pokonali na wyjeździe Jaguars Kąty Wrocławskie. Dla obu drużyn był to debiut w rozgrywkach II ligi rozgrywkowej.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gości. W I kwarcie punktowali : Austin Stubbs, pochodzący z Pleasant Hill w stanie Iowa (6 punktów). i  Sebastian Narnicki (1 pkt), który w drugiej połowie meczu ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na stronę Górników z Wałbrzycha.

Jaguarom udało się punktować tylko raz – w drugiej połowie po przyłożeniu Stanisława Werstlera i celnym strzale na bramkę Mariusza Chwastyka zdobyli 7 pkt. To jednak było za mało, żeby pokonać dobrze dysponowanych w tym dniu wałbrzyszan.

– Nasza defensywa zagrała dziś bardzo mocne zawody, powstrzymując wielokrotnie ofensywę Jaguars, która składa się z wielu solidnych zawodników. W ofensywie każdy zagrał na bardzo wysokim poziomie, momentami było bardzo nerwowo, jak to w pierwszych meczach bywa. Gdy jednak robiliśmy swoje, szło nam bardzo dobrze. Dobre decyzje w ataku, dobrze dobrane zagrywki i świętujemy zwycięstwo – powiedział po meczu Paweł Sołtysiak, trener główny Miners Wałbrzych.

Ostatecznie Miners Wałbrzych pokonali Jaguars Kąty Wrocławskie 17 do 7.

Mecz II ligi LFA2 Jaguars Kąty Wrocławskie vs Miners Wałbrzych (7:17). Kąty Wrocławskie fot. użyczona / Eleni Karanikola-Cieciera