Dodano: 3 grudnia 2024 08:26

Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa. Szansa na rozwój i nowe możliwości

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa daje szansę na zdobycie unikatowych umiejętności, stabilne wynagrodzenie na poziomie 6000 zł brutto miesięcznie i perspektywy dalszego rozwoju w wojsku. Trwająca maksymalnie rok służba składa się z 27-dniowego szkolenia podstawowego oraz do 11 miesięcy szkolenia specjalistycznego. Program zapewnia ochronę stosunku pracy i możliwość kontynuacji edukacji. Pierwszeństwo w zatrudnieniu w administracji publicznej, po spełnieniu warunków na stanowisku pracy Szeroki wybór specjalizacji i jednostek wojskowych, a także opcja aktywnej rezerwy, sprawiają, że Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa to elastyczna oferta zarówno dla studentów, jak i osób poszukujących nowych dróg zawodowych.

Jak długo trwa dobrowolna zasadnicza służba wojskowa?

Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa (DZSW) dzieli się na dwa etapy. Pierwszy to szkolenie podstawowe, które trwa 27 dni i zakończone jest przysięgą wojskową oraz wydaniem książeczki wojskowej. Drugi etap to szkolenie specjalistyczne, które trwa do 11 miesięcy.

REKLAMA

Czy podczas szkolenia będę mógł wracać do domu na weekendy?

Podczas szkolenia podstawowego, które trwa 27 dni, ochotnik jest zakwaterowany w koszarach i może je opuścić tylko w uzasadnionych przypadkach, po uzyskaniu przepustki. Po złożeniu przysięgi i rozpoczęciu szkolenia specjalistycznego żołnierz może wracać do domu po godzinach służbowych i na weekendy.

Jak wygląda typowy dzień na szkoleniu podstawowym?

Typowy dzień podczas szkolenia wygląda następująco: pobudka o godzinie 6 rano i zaprawa poranna. 8:45-14:45 – zajęcia np. orientowanie się w terenie; 15:00 – obiad; 16:00-18:25 – zajęcia np. musztra zespołowa; koniec dnia o 22:00 – capstrzyk. W sobotę – pobudka o godzinie 7:00, a niedziela jest dniem wolnym.

Czy mogę zrezygnować w trakcie służby, jeśli zmienię zdanie?

Tak, ze szkolenia można zrezygnować bez żadnych konsekwencji w każdej chwili. Za każdy dzień odbytego szkolenia zostanie wypłacone proporcjonalne wynagrodzenie. 

Czy dostanę wynagrodzenie podczas służby?

Tak, ochotnicy otrzymują wynagrodzenie 6000 zł brutto miesięcznie, co odpowiada uposażeniu żołnierzy zawodowych w korpusie szeregowych.

Jakie są warunki zakwaterowania i wyżywienia?

Podczas szkolenia ochotnicy są zakwaterowani w salach żołnierskich. Mają dostęp do sanitariatów oraz niezbędnych sprzętów do codziennego funkcjonowania, a także zapewnione całodzienne wyżywienie.

Czy będę musiał zdawać jakieś testy psychologiczne?

Tak, wymogiem przyjęcia do DZSW jest zdolność psychiczna i fizyczna do służby wojskowej. Kandydat przechodzi badania lekarskie i psychologiczne w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Kłodzku. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy muszę mieć jakieś specjalne umiejętności lub wykształcenie?

Umiejętności, jakie powinien posiadać kandydat na żołnierza, to odporność na stres, umiejętność pracy w grupie, sprawność fizyczna na poziomie dobrym, a wykształcenie minimum podstawowe.

Czy będę miał dostęp do opieki medycznej podczas służby?

Tak, podczas szkolenia Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej zapewnione jest zarówno ubezpieczenie, jak i bezpłatna opieka medyczna oraz psychologiczna.

Co się stanie, jeśli nie poradzę sobie fizycznie?

Jeśli zostałeś zakwalifikowany do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, to znaczy, że jesteś już wystarczająco sprawny fizycznie. Poza tym podczas szkolenia obowiązuje porządek dnia, a w nim na pierwszym miejscu jest poranny rozruch fizyczny. Dlatego ktoś, kto wcześniej nie był aktywny fizycznie, ma ogromną szansę na pozytywną zmianę swojego dotychczasowego stylu życia.

Czy podczas służby będę miał czas na swoje hobby lub sport?

Podczas szkolenia podstawowego jest mało czasu na dodatkowe zajęcia. Zajęcia trwają od poniedziałku do piątku po ok. 12 godzin dziennie, a w sobotę do 8 godzin. Niedziela jest dniem wolnym, w którym możesz odpocząć, obejrzeć mecz, film, pograć na PS5 lub poświęcić go na naukę czy zajęcia fizyczne. Podczas szkolenia specjalistycznego po godzinach służbowych i w weekendy żołnierz ma czas wolny.

Co, jeśli doznam kontuzji podczas szkolenia?

W razie doznania kontuzji podczas szkolenia elew może liczyć na specjalistyczną opiekę medyczną.

Czy są jakieś ograniczenia wiekowe lub zdrowotne?

Tak, do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej może przystąpić osoba w wieku od 18 do 60 roku życia, z kategorią zdrowia A.

Dzięki stabilnemu zatrudnieniu, jasnej ścieżce awansu, atrakcyjnemu wynagrodzeniu, służba wojskowa jest dobrym wyborem dla osób poszukujących nowych możliwości zawodowych. A Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa może być pierwszym krokiem w Twojej wojskowej karierze.

Rekrutuj się: https://www.zostanzolnierzem.pl/#/login 

Plakat WCR Kłodzko

fot. użyczone Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kłodzku

plakat WCR Kłodzko

fot. użyczone Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kłodzku

plakat WCR Kłodzko

fot. użyczone Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kłodzku

plakat WCR Kłodzko

fot. użyczone Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kłodzku

plakat WCR Kłodzko

fot. użyczone Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kłodzku

plakat WCR Kłodzko

fot. użyczone Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kłodzku

fot. użyczone Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kłodzku

fot. użyczone Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kłodzku

fot. użyczone Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kłodzku

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także