Dodano: 12 grudnia 2023 10:00

Dobro wraca podwójnie – słodki kiermasz w świdnickiej szkole

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

Tematy: 


Społeczność szkolna z Niepublicznej szkoły „Bliżej Dziecka” w Świdnicy zorganizowała słodki kiermasz. Cały dochód ze sprzedaży słodkości młodzież przekazała na rzecz stworzenia w Świdnicy DOBREGO MIEJSCA.

Czym jest DOBRE MIEJSCE?

To pomieszczenia przy ul. Wrocławskiej, z których obecnie korzysta Liga Kobiet Polskich. Liga, wspólnie z Fundacją Instytut Geniuszu, chce w tym miejscu powołać do życia miejsce spotkań, wydarzeń kulturalnych, integracji pokoleniowej i inspiracji.

REKLAMA

Mamy już wymienione okna, dach i elewację, trochę materiałów, meble, oraz dużo pomysłów na to, jak to miejsce mogłoby zaistnieć i służyć mieszkańcom – mówi Elżbieta Wilk, przewodnicząca LKP. – Ale potrzeby są o wiele większe, dlatego jesteśmy wdzięczni za każdą podarowaną złotówkę. Ta od dzieci z niepublicznej szkoły „Bliżej dziecka” jest szczególnie cenna i wyjątkowa. Jesteśmy ogromnie wdzięczni!

Pomysłodawczyniami akcji szkolnego kiermaszu i zbiórki dla DOBREGO MIEJSCA były dwie mamy: Pani Katarzyna i Pani Joanna.

W akcję włączyły się też nauczycielki. Pani Monika Masłowska wysłała mejle do rodziców, każdy coś przyniósł, upiekł, podarował.

A do obsługi stoisk zgłosiły się dwie wspaniałe wolontariuszki: Karolina i Marlena. Dziewczyny od 8 rano stały dzielnie przy stoiskach, aż sprzedały wszystkie słodkości!

W zbiórkę zaangażowała się cała szkoła a jej efekt to 1043 zł, które w całości przekazano na cel remontu i stworzenia Dobrego Miejsca na ul. Wrocławskiej 16

–Dziękujemy za wsparcie i życzliwość Pani Dyrektor szkoły Marcie Krzesak, całej społeczności i wspaniałym organizatorkom akcji: Katarzynie, Joannie, Karolinie i Marlenie – mówi Elżbieta Wilk.

LKP i Fundacja Instytut Geniuszu chcą mocniej zaakcentować swoją obecność w przestrzeni społecznej naszego miasta. Niedawno obie organizacje zorganizowały w Klubie Bolko pierwszy w Polsce onko-stand-up „Przychodzi baba do lekarza”. Przed publicznością wystąpiła Marta Grzelczyk, amazonka, która pokonała chorobę nowotworową i w taki nietypowy sposób postanowiła dodawać otuchy innym kobietom, zmagającym się z rakiem piersi.

Marta jest związana ze szkołą „Bliżej dziecka”, więc można powiedzieć – że dobro wróciło do tego miejsca podwójnie.

Fundacja uruchomiła zbiórkę publiczną na popularnym portalu, zamierza także zorganizować kolejne wydarzenia społeczno-kulturalne, podczas których będzie kontynuować pozyskiwanie funduszy na remont pomieszczeń przy ul. Wrocławskiej 16.

Zrzutkę można wesprzeć tutaj: www.wroclawska16.pl

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

fot. użyczone

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także