Dobra informacja dla mieszkańców dzielnicy Konradów. Wiadukt kolejowy zostanie dziś otwarty

22 grudnia 2023 11:48. fot. uzyczone ZDIKUM

Tematy: 


Mieszkańcy dzielnicy Konradów mogą odetchnąć z ulgą – przejazd pod wiaduktem zostanie dziś otwarty, w godzinach popołudniowych dla ruchu pojazdów i pieszych.

Informację o otwarciu przejazdu pod wiaduktem przekazał Zarząd Dróg i Komunikacji w Wałbrzychu za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku. W komunikacie czytamy:

Informujemy, że w dniu dzisiejszym, tj. 22 grudnia 2023 roku, w godzinach popołudniowych, zostanie wznowiony ruch pod wiaduktem. Dolnośląski Zarząd Dróg i Kolei zabezpieczył wiadukt tak, aby w okresie świąteczno-noworocznym mieli Państwo możliwość przejazdu.

REKLAMA

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że wiadukt został zabezpieczony tymczasowo, co umożliwi korzystanie z niego w okresie świątecznym. Komunikacja miejska oraz ruch pojazdów i pieszych zostaną przywrócone. W zależności od warunków pogodowych, taki stan ma się utrzymać do 7 stycznia 2024 roku. Od 8 stycznia jeżeli pogoda pozwoli Dolnośląski Zarząd Dróg i Kolei planuje przystąpić do dodatkowych prac, co spowoduje ponowne utrudnienia dla mieszkańców.

Przypomnijmy, że wiadukt został zamknięty dla ruchu 13 grudnia z powodu zagrożeń bezpieczeństwa. Decyzja o zamknięciu była odpowiedzią na niebezpieczny stan konstrukcji.

fot. użyczone ZDIKUM

fot. użyczone ZDIKUM

Zamknięty wiadukt nad ul. Kopalnianą

Zamknięty wiadukt nad ul. Kopalnianą

Zamknięty wiadukt nad ul. Kopalnianą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 grudnia 2023 11:48
`