Do pracy wracają kina i teatry. Poluzowanie obostrzeń także w parkach rozrywki

21 maja 2021 07:15.

Od dziś kolejny etap luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Do pracy wracają kina, teatry, opery i filharmonie. Swoją działalność mogą wznowić także ośrodki kultury i parki rozrywki. Kolejne łagodzenie obostrzeń za tydzień.

Zgodnie z rządowych harmonogramem luzowania obostrzeń związanych z epidemią COVID-19 dziś do pracy wracają kina, teatry, opery i filharmonie. Obowiązuje jednak zasada, że w takich miejscach widzowie mogą zajmować tylko połowę dostępnych miejsc. Obowiązuje także reżim sanitarny, chodzi o dystans, dezynfekcję rąk i nakaz noszenia maseczek. Co ważne, w takich miejscach nie będzie możliwości spożywania napojów i posiłków. Przypomnijmy, kina plenerowe działają już od tygodnia.

Działalność w pomieszczeniach od dziś mogą wznowić także domy i ośrodki kultury, czy świetlice. Do pracy wracają także parki rozrywki na świeżym powietrzu, przy zachowaniu zasady obłożenia w 50 procentach.

REKLAMA

Kolejne luzowanie obostrzeń za tydzień. Wówczas ruszy gastronomia w lokalu. Pojawi się możliwość organizacji imprez okolicznościowych w lokalu. Na weselach czy komuniach będzie mogło się pojawić maksymalnie 50 osób. Do limitu nie będą wliczane osoby w pełni zaszczepione. Za tydzień pracę wznowią także kryte obiekty sportowe, a na wydarzeniach poza obiektami dopuszczony zostanie limit 250 osób. Pracę rozpoczną także siłownie, kluby fitness i solaria.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 maja 2021 07:15
`