Do odwołania nie można przyjeżdżać do Czech w celach turystycznych

23 października 2020 08:11. Pierwszy, weekendowy przejazd pociągu Kolei Dolnośląskich z Wrocławia do Adršpachu w Czechach. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Z uwagi na wprowadzony przez rząd Republiki Czeskiej zakaz wolnego poruszania się poza gospodarstwem domowym i zakaz gromadzenia więcej niż dwóch osób w przestrzeni publicznej do odwołania nie można przyjeżdżać do Republiki Czeskiej w celach turystycznych lub w celu odwiedzin u przyjaciół – informuje na swoich stronach ambasada Czeska.

Przypomnijmy, od wczoraj u naszego południowego sąsiada obowiązują ograniczenia dotyczące swobodnego przemieszczania się. Czesi mogą jeździć do pracy, do rodziny czy do lekarza. W Czechach zamknięte są także hotele, a w miejscach publicznych mogą gromadzić się jedynie dwie osoby.

Jak informuje ambasada granice nie zostały zamknięte, ale do Czech można wjeżdżać tylko w istotnych przypadkach. Nie można podróżować na wycieczki piesze, ani odwiedzać znajomych. Decyzje te nie ograniczają w żaden sposób podróży osób dojeżdżających do pracy.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 października 2020 08:11
`