Dłuższe, przegubowe autobusy do Boguszowa. Mieszkańcy mówią: to nie rozwiąże problemu

30 grudnia 2022 09:56. Autobus lini nr 2. fot. A. Pisarska/Dziennik Wałbrzych
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Na ulice Wałbrzycha wyjechały cztery nowe autobusy. Długie, przegubowe Mercedesy obsługiwały będą między innymi trasę do Boguszowa-Gorc – połączenie finansowane wspólnie przez dwie gminy. Cieszy się ono tak dużym powodzeniem,  że pasażerów bywa często więcej niż miejsc w autobusie. Zdaniem wałbrzyskich urzędników problem mogą rozwiązać dłuższe autobusy, jakie od kilku dni obsługują tę trasę.

Pomysł ucieszył, ale nie przekonuje pasażerów, którzy codziennie jeżdżą pomiędzy Boguszowem a Wałbrzychem. Ich zdaniem zwiększenie objętości autobusu nie rozwiąże problemu ścisku. Nasza reporterka zapytała ich co w takim razie powinno się zmienić?

– Trudno mi powiedzieć.. hmm.. częściej do Boguszowa żeby chyba jeździły, albo do Kuźnic. / Jak do Boguszowa no to chyba częściej. Ona (dwójka, dop. redakcji) chyba jeździ co godzinę tylko. Powinna być co najmniej co pół godziny, tak myślę. / Rzadko jeżdżą i zależy jak trafi. Jak nie trafi, to jadę nyską. / Nie wiem, częściej autobusy, ale i tak dość często jeżdżą. Po prostu w tych godzinach szczytu więcej tych autobusów dać. – powiedzieli pasażerowie czekający na „dwójkę” do Boguszowa na przystanku przy ulicy Nowy Świat.

REKLAMA

Linia nr 2 połączyła Wałbrzych i Boguszów-Gorce kilka lat temu. Połączenie finansowanie wspólnie przez oba samorządy szybko stało się świetną alternatywą dla niewielkich, ciasnych busów prywatnych przewoźników. Dziś korzysta z niego kilka tysięcy osób miesięcznie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 grudnia 2022 09:56
`