Tematy: sponsorowany
Stanowi jedno z najskuteczniejszych i bezpiecznych narzędzi do samoobrony i jest dedykowany zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Paralizator to elektryczne urządzenie obronne, wytwarzające prąd o dużym napięciu i niskim natężeniu, dzięki czemu nie zagraża życiu agresora. Czy paralizator jest legalny?
Paralizator do samoobrony jest zakończony dwoma przeciwległymi wystającymi krawędziami, z których po każdej ze stron wychodzą małe bolce (po jednym lub po dwa), dodatkowo – posiada blokadę, którą przed użyciem należy przesunąć. Urządzenie uruchamia się poprzez naciśnięcie przycisku – wówczas przez elektrody zlokalizowane na jego końcach przepływa prąd, a pomiędzy elektrodami przeskakują iskry. Jak działa paralizator? Przytknięcie paralizatora bezpośrednio do agresora (należy pamiętać, że paralizator działa również przez ubranie), sprawia, że zostaje on porażony prądem o wysokim napięciu, ale niskim natężeniu, a w konsekwencji – unieruchomiony nawet na kilkanaście minut. Użycie paralizatora wymaga dużego zmniejszenia dystansu pomiędzy ofiarą, a napastnikiem, niemniej – zapewnia odpowiednio dużo czasu na ucieczkę.
Jak działa paralizator, że nie powoduje śmierci agresora? Natężenie prądu mieści się w bezpiecznej dla człowieka skali, wynoszącej od 10 do 30 mA, a akcesorium działa głównie na układ mięśniowy i nerwowy napastnika. Porażenie powoduje szybką utratę energii, a w konsekwencji – unieruchomienie atakującego. Warto pamiętać, że zaleca się rażenie agresora w krótkich seriach – jednorazowo nie dłużej, niż pięć sekund.
Paralizator to stosunkowo najbezpieczniejsze akcesorium, służące samoobronie. Decyduje o tym obecność zawleczki i przełącznika bezpieczeństwa. Czym są i jak działają?
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Chociaż wygląda niepozornie, jest przydatna i wyraźnie zwiększa bezpieczeństwo korzystania z paralizatora do samoobrony. Zawleczka to nic innego, jak specjalny sznurek, który możesz założyć na nadgarstek – dzięki temu akcesorium nie wypadnie Ci z ręki. To jednak nie koniec zalet zawleczki. Jeśli napastnik odbierze Ci urządzenie, to przestanie działać (powodem będzie wyrwanie zawleczki).
Niewątpliwą zaletą, zwiększającą komfort korzystania z paralizatora jest przełącznik bezpieczeństwa, zlokalizowany w takim miejscu, żeby korzystanie z niego było możliwe również w sytuacji dużego stresu. Suwak najczęściej zlokalizowany jest w okolicy włącznika. Warto pamiętać, że kiedy będzie znajdował się w pozycji OFF, paralizator do samoobrony nie zadziała, mimo włączenia włącznika. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie nie uruchomi się samo, podczas noszenia w kieszeni.
Chcąc zwiększyć bezpieczeństwo urządzenia, zadbaj o dodatkowe akcesoria. W e-sklepie AFG Obrona znajdziesz nie tylko funkcjonalne i skuteczne paralizatory do samoobrony, ale także – zapasowe zawleczki, etui i akumulatory.
Wiele osób, szukając akcesoriów do samoobrony, zastanawia się, czy paralizator jest legalny. Zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 roku, paralizatory do samoobrony są legalne. Jedynym kryterium uprawniającym do zakupu i używania akcesorium jest wiek – wymagane jest ukończenie 18 roku życia.
Jak już wspomnieliśmy, paralizator do samoobrony dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy ukończyli 18 rok życia. Zakup i posiadanie akcesorium nie wymagają uzyskania stosownych pozwoleń. Należy pamiętać, że paralizator może być wykorzystywany wyłącznie w celu samoobrony.
/Artykuł sponsorowany/
To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.