Dodano: 10 września 2018 06:25

Derby dla Wałbrzycha. Górnik pokonuje Śląsk 2 Wrocław 2-1 [FOTO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy:

Derby dla Wałbrzycha!. W rozegranym wczoraj spotkaniu o mistrzostwo IV ligi Górnik Wałbrzych pokonał drugą drużynę Sląska Wrocław 2-1. Nie można powiedzieć o jednoznacznej przewadze którejś z drużyn. Nie pozbawiona brutalności gra – sędzia pokazał aż 10 żółtych kartek – toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a piłkarze obu drużyn nie wypracowali zbyt wielu sytuacji strzeleckich. Jedynym dramatycznym momentem pierwszej połowy było nieuznanie przez sędziego strzelonej głową, przez stojącego na spalonym Michalaka, bramki.

Druga połowa przyniosła przyniosła więcej emocji.  W 50 minucie Szymon Tragarz po raz pierwszy umieścił piłkę w bramce Śląska, zakładając bramkarzowi przysłowiową „siatę”. W 71 minucie Damian Chajewski podwyższył na 2-0 i wszystko wszystko wskazywało na to, że Górnik bez problemu wygra to spotkanie.

Druga bramka uśpiła Górników. Gra przeniosła się na połowę gospodarzy, a piłkarze Śląska z coraz większą zaciętością atakowali bamkę. Na 10 minut przed końcem spotkania Mathieu Scalet pokonuje po raz pierwszy Jaroszewskiego. Drugi raz zrobił to 8 minut później po zamieszaniu w polu bramkowym. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Górników – sędzie odgwizdał „spalonego” i po raz drugi w tym meczu nie uznał bramki – tym razem dla Śląska.

Zdesperowani piłkarze Śląska robili wszystko, żeby doprowadzić do remisu, w ostatniej minucie do okupujących wałbrzyskie pole karne zawodników pola dołączył bramkarz. Nie na wiele się to jednak zdało, Górnik wytrzymał nawałę i ostatecznie, po doliczonych 4 minutach, mecz zakończył się wynikiem 2-1. Piłkarze Jacka Fony z 15 zdobytymi punktami zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Mecz o mistrzostwo IV ligi Górmik Wałbrzych vs Śląsk 2 Wrocław (2:1). 9.09.2018 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych