Dodano: 16 czerwca 2020 11:46

Decyzja PZPS w sprawie siatkarzy Chełmca

Tematy: 


Siatkarze wałbrzyskiego Chełmca pozostaną w dotychczasowej, II lidze rozgrywkowej – zadecydował Polski Związek Piłki Siatkowej przychylając się tym samym do wniosku klubu, który po rozstaniu z dotychczasowym sponsorem – spółką Aqua Zdrój, wrócił do historycznej nazwy. W praktyce oznacza to, że klub KPS Chełmiec zajmie miejsce rozwiązanego MKS Aqua Zdrój.

– Ta decyzja pomogła nam w rozmowach z potencjalnymi zawodnikami  i sponsorami– powiedział w rozmowie z Dziennikiem Fabian Kurzawiński, w nadchodzącym sezonie I trener KPS Chełmiec Wałbrzych – TO jest już takie oświadczenie Polskiego Związku Piłki Siatkowej, które mówi, że Wałbrzych w sezonie 2020/21 będzie grał w II lidze mężczyzn. 

Obecnie klub jest na etapie dopinania budżetu i kompletowania drużyny. Ta oprarta ma być głównie na zawodnikach z młodzieżowej drużyny, chociaż nie obędzie się bez kilku doświadczonych graczy:

– Mamy sporą grupę kadetów i juniorów, która dobrze rokuje,  ale grę w II lidze trzeba oprzeć na kilku bardziej doświadczonych zawodnikach, którym trzeba po prostu zapłacić. Mamy obietnicę ze strony gminy Wałbrzych, na wsparcie, tak aby wystartować w II lidze, mamy także spore grono innych sponsorów. 

Kurzawiński z optymizmem patrzy w nadchodzący sezon.

– Zespół w ubiegłym sezonie zajął II miejsce w II lidze. Na awans do I ligi przyjdzie nam chyba jeszcze poczekać, ale na godne  reprezentowanie naszego miasta na arenie drugoligowej jesteśmy przygotowani

Do 15 lipca zakończyć ma się proces licencyjny – zgłaszania drużyn do rozgrywek. Wtedy będzie wiadomo, z kim wałbrzyscy siatkarze zmierzą się w nadchodzącym sezonie.

Mecz rundy półfinałowej play off o mistrzostwo II ligi siatkówki MKS Aqua Zdrój vs Chrobry Głogów. 6.04.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015