Dodano: 26 sierpnia 2021 16:30

Decathlon wspiera lokalny sport. Dziś podpisano umowę z MOSiR Szczawno-Zdrój

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

– Chcemy wspólnie wspierać sport wśród lokalnej społeczności, wspólnie organizować wydarzenia tak, żeby każdy poczuł chęć wyjść z domu i trochę się poruszać – powiedziała tuż po podpisaniu umowy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Alicja Kawa, szefowa szczawieńskiego sklepu Decathlon.

Chcemy aby te aktywności, które są coraz bardziej popularne – jak joga, nordic walking, gimnastyka, rowery górskie jeszcze bardziej zyskały na popularności. Tereny są piękne, więc wszystko sprzyja – podkreśla Alicja   Kawa

Ideą przyświecającą jednej z największych w Europie firm sprzedających sprzęt sportowy jest chęć wyjścia z hali sprzedaży i rozszerzenie działalności na rzecz lokalnych społeczności. Stąd kolejne działania podejmowane w Wałbrzychu i w Szczawnie Zdroju. Na podstawie podpisanej dziś umowy Decathlon i MOSiR w Szczawnie-Zdroju zadeklarowały chęć organizacji wzajemnych imprez i wspierania się w działaniach. Są już pierwsze plany współpracy dwóch firm – już 4 września na słonecznej polanie odbędzie się Tydzień Zdrowia z Decathlon, MOSiR i Well Fitness.

REKLAMA

Nawiązując współpracę z lokalnymi społecznościami firma  podkreśla szczególny nacisk, jaki  położono ekologię.

– Ponieważ bardzo poważnie podchodzimy do problemu zmian klimatu podejmujemy kroki, aby w dobry spoób wpływać na środowisko w wymiarze tym najbardziej lokalnym, na który mamy bezpośredni wpływ. Stąd nasza linia produktów eko-design. Zwracamy uwagę i zachęcamy naszych użytkowników, aby decydując się na zakup produktów wybierali te produkty, które są neutralne dla naszego środowiska. 

Najbardziej promowanymi dyscyplinami przez szczawieński Decatlon mają być sporty górskie – trekking, kolarstwo górskie, wspinaczka. Firma podkreśla, że podczas produkcji akcesoriów do uprawiania właśnie  tych dyscyplin – sygnowanych znakiem eko design – firma  zwraca uwagę na jak najkrótszy ślad węglowy produktu i neutraność środowiskową całego procesu technologicznego.

– Są to produkty produkowane często z materiałów pozyskanych z recyklingu czy mające odpowiednią technologię barwienia produktu. – wyjaśnia Alicja Kawa.

Podpisanie umowy pomiędzy Decathlon Szczawno-Zdrój a MOSiR w Szczawnie-Zdroju o wzajemnej współpracy . Fot. Agnieszka Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Podpisanie umowy pomiędzy Decathlon Szczawno-Zdrój a MOSiR w Szczawnie-Zdroju o wzajemnej współpracy . Fot. Agnieszka Pisarska / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także