Dodano: 26 sierpnia 2021 16:30
Decathlon wspiera lokalny sport. Dziś podpisano umowę z MOSiR Szczawno-Zdrój
Tematy: alicja kawa decathlon mosir
Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!
– Chcemy wspólnie wspierać sport wśród lokalnej społeczności, wspólnie organizować wydarzenia tak, żeby każdy poczuł chęć wyjść z domu i trochę się poruszać – powiedziała tuż po podpisaniu umowy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Alicja Kawa, szefowa szczawieńskiego sklepu Decathlon.
– Chcemy aby te aktywności, które są coraz bardziej popularne – jak joga, nordic walking, gimnastyka, rowery górskie jeszcze bardziej zyskały na popularności. Tereny są piękne, więc wszystko sprzyja – podkreśla Alicja Kawa
Ideą przyświecającą jednej z największych w Europie firm sprzedających sprzęt sportowy jest chęć wyjścia z hali sprzedaży i rozszerzenie działalności na rzecz lokalnych społeczności. Stąd kolejne działania podejmowane w Wałbrzychu i w Szczawnie Zdroju. Na podstawie podpisanej dziś umowy Decathlon i MOSiR w Szczawnie-Zdroju zadeklarowały chęć organizacji wzajemnych imprez i wspierania się w działaniach. Są już pierwsze plany współpracy dwóch firm – już 4 września na słonecznej polanie odbędzie się Tydzień Zdrowia z Decathlon, MOSiR i Well Fitness.
Nawiązując współpracę z lokalnymi społecznościami firma podkreśla szczególny nacisk, jaki położono ekologię.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
– Ponieważ bardzo poważnie podchodzimy do problemu zmian klimatu podejmujemy kroki, aby w dobry spoób wpływać na środowisko w wymiarze tym najbardziej lokalnym, na który mamy bezpośredni wpływ. Stąd nasza linia produktów eko-design. Zwracamy uwagę i zachęcamy naszych użytkowników, aby decydując się na zakup produktów wybierali te produkty, które są neutralne dla naszego środowiska.
Najbardziej promowanymi dyscyplinami przez szczawieński Decatlon mają być sporty górskie – trekking, kolarstwo górskie, wspinaczka. Firma podkreśla, że podczas produkcji akcesoriów do uprawiania właśnie tych dyscyplin – sygnowanych znakiem eko design – firma zwraca uwagę na jak najkrótszy ślad węglowy produktu i neutraność środowiskową całego procesu technologicznego.
– Są to produkty produkowane często z materiałów pozyskanych z recyklingu czy mające odpowiednią technologię barwienia produktu. – wyjaśnia Alicja Kawa.
Zobacz także
- Opozycja chce obniżyć pensję prezydenta Wałbrzycha. Mowa o kilku tysiącach złotych
- Wałbrzych. Koniec ZDKiUM. Miasto chce zlikwidować tę jednostkę
- Wałbrzych. Akcja „Zimą nie bądź obojętny”
- Jedlina-Zdrój po powodzi. Tematy rozmów na Kongresie Samorządowym we Wrocławiu
- Wałbrzych. Podwyżka opłat za wywóz śmieci. Decyzję we wtorek podejmą radni
- Boguszów-Gorce. Strażacy proszą o wsparcie. Tym razem nie w sprawie pożarów
Najczęściej czytane
- Jest decyzja w sprawie S5 koło Wałbrzycha. Ruszają pierwsze prace
- Duże utrudnienia na Sobięcinie. Na skrzyżowaniu stoi porzucony duży sprzęt drogowy
- Ponad 80 mln złotych deficytu. Wydatki na poziomie blisko 1,5 miliarda. Jest projekt budżetu Wałbrzycha na przyszły rok
- Akcja policji na wałbrzyskiej giełdzie. Policjanci zabezpieczyli podrobiony towar o wartości 100 tysięcy złotych
- Wałbrzych. Kończy się nabór wniosków na mieszkania przy Traugutta. Zainteresowanie? To może zaskoczyć