Darmowy wstęp do miejskich instytucji kultury? Radni apelują do prezydenta Wałbrzycha

8 maja 2023 09:46. Infografika. Zamek Książ, Muzeum Porcelany, Stara Kopalnia. Fot. JAcek Zych / Dziennik Wałbrzych

O darmowy wstęp do miejskich instytucji kultury, ale tylko w czasie wakacji, apelują do prezydenta Wałbrzycha radni Piotr Kraczkowski i Piotr Kwiatkowski. Radni nie proponują jednak nielimitowanego dostępu, a… jednorazowy, darmowy wstęp. Interpelacja w tej sprawie trafiła do Romana Szełemeja.

Z uwagi na pogarszającą się sytuację materialną mieszkańców Wałbrzycha, spowodowaną szalejącą drożyzną i inflacją, która ma znaczący wpływ na malejące środki finansowe rodziców, w perspektywie zbliżających się wakacji wnioskujemy o umożliwienie w czasie ich trwania, dzieciom mieszkającym w Wałbrzychu jednorazowego bezpłatnego wstępu do instytucji kultury, których właścicielem jest Gmina Wałbrzych – apelują radni.

Uczniowie mieliby być weryfikowani na podstawie legitymacji szkolnej. To jednak nie koniec apelu, radni sugerują także zastosowanie 50% zniżki na bilet wstępu dla jednego pełnoletniego opiekuna dziecka.

REKLAMA

Radni nie wymieniają dokładnie, o które jednostki kultury chodzi, ale w Wałbrzychu są to: Teatr Lalki i Aktora, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna „Biblioteka pod Atlantami”, Park Wielokulturowy – Stara Kopalnia, Muzeum Porcelany, Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA, Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Do tej listy warto dopisać także miejską spółkę Zamek Książ.

Do sprawy będziemy wracać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 maja 2023 09:46
`