Darmowy wstęp do miejskich instytucji kultury? Radni apelują do prezydenta Wałbrzycha

8 maja 2023 09:46. Infografika. Zamek Książ, Muzeum Porcelany, Stara Kopalnia. Fot. JAcek Zych / Dziennik Wałbrzych

O darmowy wstęp do miejskich instytucji kultury, ale tylko w czasie wakacji, apelują do prezydenta Wałbrzycha radni Piotr Kraczkowski i Piotr Kwiatkowski. Radni nie proponują jednak nielimitowanego dostępu, a… jednorazowy, darmowy wstęp. Interpelacja w tej sprawie trafiła do Romana Szełemeja.

Z uwagi na pogarszającą się sytuację materialną mieszkańców Wałbrzycha, spowodowaną szalejącą drożyzną i inflacją, która ma znaczący wpływ na malejące środki finansowe rodziców, w perspektywie zbliżających się wakacji wnioskujemy o umożliwienie w czasie ich trwania, dzieciom mieszkającym w Wałbrzychu jednorazowego bezpłatnego wstępu do instytucji kultury, których właścicielem jest Gmina Wałbrzych – apelują radni.

Uczniowie mieliby być weryfikowani na podstawie legitymacji szkolnej. To jednak nie koniec apelu, radni sugerują także zastosowanie 50% zniżki na bilet wstępu dla jednego pełnoletniego opiekuna dziecka.

REKLAMA

Radni nie wymieniają dokładnie, o które jednostki kultury chodzi, ale w Wałbrzychu są to: Teatr Lalki i Aktora, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna „Biblioteka pod Atlantami”, Park Wielokulturowy – Stara Kopalnia, Muzeum Porcelany, Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA, Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Do tej listy warto dopisać także miejską spółkę Zamek Książ.

Do sprawy będziemy wracać.

Dodano: 8 maja 2023 09:46
`