Darmowe WiFi. Zdecyduj, gdzie pojawią się punkty dostępu

16 stycznia 2019 07:38. Dworzec Szczawienko to jednak z lokalizacji proponowanych do montażu bezpłatnego dostępu do WiFi. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Od dziesięciu do piętnastu darmowych, bezprzewodowych punktów dostępu do internetu ma pojawić się na terenie Wałbrzycha. Projekt WIFI4EU finansuje Komisja Europejska. W specjalnej, internetowej ankiecie urzędnicy pytają, gdzie dokładnie powinny pojawić się nowe punkty.

W ankiecie znalazły się dwadzieścia dwie lokalizacje. Proponowane miejsca to między innymi okolice Palmiarni, dworca PKP Szczawienko, zegara na Piaskowej Górze, Schronisko Harcówka w Parku Sobieskiego, Plac Teatralny czy Rondo Solidarności. Można także zaproponować własne lokalizacje. W ankiecie możemy wziąć udział wchodząc na oficjalną stronę miasta.

Wniosek do projektu Komisji Europejskiej złożono przełomie czerwca i lipca. Konkurs skierowany był  do wszystkich europejskich miast. Wpłynęło około trzynastu tysięcy aplikacji. Grant otrzyma dwa tysiące osiemset gmin, w tym Wałbrzych. Chodzi o kwotę piętnastu tysięcy euro. Miasto nie dopłaci do instalacji systemu.

REKLAMA

Obecnie w Wałbrzychu działa osiem punktów darmowego, bezprzewodowego dostępu do internetu. Wszystkie znajdują się w Śródmieściu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 stycznia 2019 07:38
`