Dodano: 27 września 2023 09:54

Darmowa komunikacja miejska w dniu wyborów. W Wałbrzychu nie, w Świdnicy tak

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W dniu wyborów komunikacja miejska w Świdnicy będzie darmowa. To decyzja zarządu miasta i część kampanii profrekwencyjnej, prowadzonej przez miasto. Jak powiedziała naszemu reporterowi prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, chociaż 15. października wszystkie linie autobusowe w Świdnicy mają być dostępne za darmo, to oferta skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców części miasta oddalonych od centrum:

– Bo tam rzeczywiście ta odległość do lokali wyborczych to może być kilometr i więcej, chociaż staramy się wykorzystać całą infrastrukturę jaka jest w naszym posiadaniu, żeby te lokale były dobrze rozmieszczone. Ale mieszkańców tych oddalonych od centrum miasta dzielnic będziemy zachęcać właśnie w taki sposób, żeby na wybory jeśli nie mają siły iść – pojechali autobusem. – powiedziała Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Darmowa komunikacja miejska to nie jedyny pomysł na zachęcenie mieszkańców do pójścia na wybory. Miasto planuje szeroką akcję profrekwencyjną pod wspólnym hasłem „przegrywa ten, kto zostaje w domu”

REKLAMA

– Będziemy to robić z pewnością przez media społecznościowe, może jakąś akcję plakatową w ostatniej chwili zrobimy. Mi zależy, żeby Świdnica byla powyżej średniej krajowej, jeśli chodzi o frekwencję. Nie zawsze się to udaje. W wyborach samorządowych owszem, ale wybory parlamentarne to rzecz fundamentalna. Dlatego zrobimy wszystko, żenby zachęcić naszych obywateli do udziału w wyborach. 

Na to, żeby zrezygnować z pobierania opłat za przejazdy w dniu wyborów nie zdecydował się Wałbrzych. Zapytany o to przez naszego reportera prezydent Roman Szełemej powiedział, że koszty tego są Zbyt wysokie.

Żeby pomysł darmowej komunikacji w Świdnicy mógł stać się faktem, odpowiednią uchwałę muszą podjąć radni miejscy. Muszą ją też zaakceptować służby prawne wojewody. Czasu na to jest bardzo mało, sesja odbędzie się w piątek, 29. września.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także