Dakarowe enduro na Hałdzie

18 czerwca 2018 10:46. Start zawodów Motohałda 2018. fot. użyczone

Tematy: 


Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozegrane w ubiegłu weekend na wałbrzyskiej Hałdzie „Wiesław”. Do walki w III i IV rundzie Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Enduro stanęło ok. 120 zawodników na motocyklach i quadach. Wśród uczestników, organizatorów i gości pojawili się uczestnicy prestiżowego Rajdu Dakar się m.in. Maciej Giemza, Stanisław Radwański, Wojciech Rencz oraz Jerzy Mazur.

Bazą zawodów, zorganizowanych przez nowo powstałe Stowarzyszenie Motochełmiec Wałbrzych, był Stadion Sportowy „Victoria” w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin. Stamtąd uczestnicy wyruszają na zapętloną trasę liczącą ok. 25 km wraz z próbami. Ściganie ma dwudniowy format. Sobotnia rywalizacja była zdecydowanie dłuższa, w porównaniu z niedzielną.

W sobotę rozegrano III rundę Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Enduro. W tej rywalizacji najszybsi byli motocykliści startujący w Mistrzostwach Polski. Triumfatorem okazał się Dominik Olszowy, startujący motocyklem KTM w klasie E2/E2. W klasyfikacji generalnej zawodnik z CKM Cieszyn pokonał, najszybszego polskiego motocyklistę na tegorocznym Dakarze Macieja Giemzę. Giemzie, zwycięzcy klasy E1, do generalki zabrakło ok. 12 sekund. Klasę Masters wygrał Sebastian Krywult, a w Juniorach najszybszy był Karol Orawiec. Wśród najmłodszych zawodników (Junior 85), którzy pokonywali krótszą trasę, najlepiej zaprezentował się Filip Kania.

REKLAMA

Z kolei w III rundzie Pucharu Polski najszybszy był Bartłomiej Tabin, który wygrał klasę Masters. W E1 triumfował Radosław Rejniak, w E2/E3 Artur Borucki, a Juniorach Piotr Knapczyk. Klasa Amator padła łupem Zbigniewa Tura. W kategorii quadów zwyciężyli Damian Rajczyk (Mistrzostwa Polski) oraz Karol Procner (Puchar Polski).

– Dla mnie najważniejsze jest to, że zawody jadą widowiskowo i bezpiecznie, za wsparcie serdecznie dziękuję Prezydentowi Miasta Wałbrzycha, Nadleśnictwu Wałbrzych oraz wielu osobom i firmom, które uwierzyły, że kontynuacja imprez enduro orz cross country na wałbrzyskiej Hałdzie ma sens – mówił po sobocie Stanisław Radwański, prezes Stowarzyszenia Motochełmiec Wałbrzych, który jako pierwszy sprowadził motocykle i quady na pokopalniany nasyp u podnóża góry Chełmiec, a także budował tę trasę w konfiguracji do motorsportu.

W niedzielę ściganie trwało do ok. godz. 15-tej. Wyniki Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Enduro rozgrywanych w Wałbrzychu można było śledzić na stronie www.motoresults.pl oraz na fanpagu Stowarzyszenia Motochełmiec Wałbrzych na portalu społecznościowym Facebook.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 czerwca 2018 10:46
`