Daj im szansę! Zostań rodziną zastępczą – zachęca MOPS w specjalnym filmie [VIDEO]

11 października 2021 15:36. fot. fragment filmu "DAJ IM SZANSĘ! Dołącz do nas - zostań rodziną zastępczą"

Moja przeszłość nie definiuje mojej przyszłości – słyszymy we fragmencie filmu promującego rodzicielstwo zastępcze. Nie ma wątpliwości, że dla wielu dzieci w trudnej sytuacji to jedyna szansa na normalne życie w kochającej rodzinie. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu przy pomocy specjalnego filmu zachęca do rodzicielstwa zastępczego. Pomocy potrzebuje ponad setka dzieci.

Dzieci potrzebują pomocy bo są odebrane własnym rodzicom czy odrzucone przez nich. Najczęściej ze względu na alkohol, ale i przemoc.

W Wałbrzychu działa ponad trzysta rodzin zastępczych. To wciąż za mało. Na opiekę w dziesięciu placówkach opiekuńczo-wychowawczych czeka blisko 150 dzieci.

REKLAMA

Rodzicem zastępczym może zostać osoba, która nigdy nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej, która ma własny dochód, ale także jest otwarta na pomysły i wsparcie.

W filmie wskazaliśmy trzy przykłady rodziny zastępczej. Rodzina, która posiada własne dzieci, trójkę, w tym dwójkę dorosłych, samotny mężczyzna, jak i senior – mówi Marzena Piątek, kierownik działu pieczy zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

Ośrodek nie szuka wychowawców, szuka rodzin, które chcą się opiekować dziećmi.

Osoby, które chcą podjąć się takiego wyzwania powinny skontaktować się z Miejskim Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu pod numerem telefonu 74 664 08 47 lub adresem poczty elektronicznej – piecza@mops.walbrzych.pl.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 października 2021 15:36
`