Dodano: 21 listopada 2022 08:57

Dachowanie w Cieszowie. Okazało się, że 81-latek nie miał prawa jazdy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do groźnie wyglądającego dachowania doszło w Cieszowie w piątek po południu. W tym czasie drogi w regionie były mokre i śliskie. Jak informuje wałbrzyska policja, samochodem, który wpadł do rowu i dachował kierował 81-latek z powiatu jaworskiego. Okazało się, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia.

18 listopada po godzinie 14:00, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, 81-letni kierujący samochodem osobowym zjechał na drodze w Cieszowie z jezdni i doprowadził do tzw. dachowania pojazdu. Na szczęście mężczyzna opuścił samochód o własnych siłach i nic poważnego mu się nie stało – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna jechał sam. Szybko okazało się, że od 2006 roku, decyzją Starosty Powiatu Wałbrzyskiego ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. To oznacza, że 81-latek popełnił przestępstwo drogowe – informuje policja.

REKLAMA

Przypominamy, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Nie mając uprawnień do kierowania pojazdami, nie powinniśmy wsiadać „za kółko”. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego – przypomina Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Dachowanie w Cieszowie. Okazało się, że 81-latek nie miał prawa jazdy fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dachowanie w Cieszowie. Okazało się, że 81-latek nie miał prawa jazdy fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także