Dodano: 12 marca 2024 10:29

Dachowanie pojazdu w Głuszycy. Policja apeluje o ostrożność

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze było przyczyną dzisiejszej groźnie wyglądającej kolizji w Głuszycy. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a mieszkaniec powiatu kłodzkiego opuścił sam pojazd.

Dzisiaj po godzinie 8:00 na wjeździe do Głuszycy Górnej doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze 24-letni mieszkaniec Nowej Rudy zjechał swoim samochodem osobowym z jezdni, a następnie dachował w przydrożnym rowie. Jego pojazd ostatecznie stanął jednak na kołach. Na szczęście mężczyzna jechał sam i nic mu się nie stało – informuje kom. Marcin Świeży

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Funkcjonariusze ustalili, że był trzeźwy.

REKLAMA

Przypominamy, że odcinek drogi wojewódzkiej numer 381 na wyjeździe z Głuszycy Górnej w kierunku Nowej Rudy to jeden z najniebezpieczniejszych fragmentów w regionie wałbrzyskim. W 2021 roku stanął tam fotoradar. Na tym odcinku często dochodzi do wypadków. W tym miejscu w 2021 roku doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu zginęła para 20-latków.

Apelujemy po raz kolejny do osób prowadzących różnego typu pojazdy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nieprzekraczaniu tej dozwolonej przepisami. Pamiętajmy również, aby właściwym wyprzedzaniu innych pojazdów. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu – czytamy na stronie policji.

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także