Dodano: 27 lutego 2024 10:54

Czytelnicy alarmują: Wałbrzych tonie w smogu!… i pokazują zdjęcia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


O fatalnej jakości powietrza w Wałbrzychu alarmują nasi czytelnicy. Od rana do naszej redakcji dotarło kilka wiadomości o fatalnym stanie powietrza w Wałbrzychu – od Podzamcza po południowe dzielnice.  Informacje te potwierdzają czujniki systemu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. W kilku miejscach wyniki są najgorsze w prezentowanej skali.

Rusinowa – tu w tej chwili sytuacja jest najlepsza, choć czujnik wskazuje, że „zanieczyszczenie powietrza może stanowić zagrożenie dla zdrowia”. Najgorzej sytuacja wygląda w okolicach sensorów umieszczonych przy Alei Wyzwolenia w Śródmieściu, na Sobięcinie, na Starym Zdroju przy 11 Listopada czy na Piaskowej Górze w okolicach ulicy Wyszyńskiego. Tam, zgodnie z legendą systemu ESA „jakość powietrza jest bardzo zła i ma negatywny wpływ na zdrowie”. Odczyty ze Starego Zdroju czy Nowego Miasta też nie wyglądają najlepiej.

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to specjalny program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Czujniki umieszczane są głównie na szkołach.

REKLAMA

infografika

Fot. użyczone

Fot. użyczone

Fot. użyczone

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także