W czwartek w Muzeum wernisaż wystawy Marii Sadowskiej

22 sierpnia 2017 14:34.

Tematy: 


Muzeum Porcelany w Wałbrzychu zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Marii Sadowskiej „Porcelanowe Kreacje”. Wernisaż odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 24.08.2017, o godzinie 17, w sali wystaw czasowych wałbrzyskiego muzeum. Na wernisażu swoją obecność zapowiedziała autorka prac.

Maria Sadowska uprawia malarstwo sztalugowe oraz akwarelowe. Interesuje się również tematem malarstwa iluzjonistycznego. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Tematem przewodnim prezentowanych obrazów jest martwa natura (głównie wyroby ceramiczne) oraz wnętrza i detale architektoniczne. Każde dzieło przesycone jest magiczną atmosferą, którą kreuje miękkie i rozproszone światło.

Istotnym czynnikiem budującym aurę delikatności jest mgła spowijająca przedmioty, wytworzona poprzez łagodne przejścia światłocieniowe, przywołująca skojarzenie z techniką sfumato. Obiekty wkomponowane są w architekturę, często z danych epok, która w tworzeniu magicznego nastroju odgrywa równie istotną rolę. Kompozycje tworzą spójną całość mimo swobody malarskiej wypowiedzi. Każdy przedmiot posiada swoją własną historię, jest autentyczny, „żywy” i naznaczony indywidualnymi cechami.

REKLAMA

Zapraszam serdecznie!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 sierpnia 2017 14:34
`