Cztery wałbrzyskie szkoły wyróżnione w rankingu Perspektyw. Lider wciąż ten sam

12 stycznia 2022 15:33. II Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Trzy wałbrzyskie szkoły średnie znalazły się na liście tysiąca placówek wyróżnionych przez miesięcznik „Perspektywy”. Wśród wyróżnionych szkół znalazły się kolejno II i I Liceum Ogólnokształcące oraz Liceum Muzyczne czyli Państwowa Szkoła Muzyczna II Stopnia.

Ogłaszając ranking wzięto pod uwagę uwagę sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku liceów uwzględniono też osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych, a w przypadku techników – wyniki egzaminów zawodowych.

Najwyżej w zestawieniu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące (100 pozycja, spadek z 77), następnie I LO  (407 pozycja, awans z 568). 492 miejsce zajęła Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. St. Moniuszki (pierwszy raz w rankingu). Czwartą wyróżnioną szkołą jest także debiutujące w zestawieniu Perspektyw III LO w Wałbrzychu – tu jednak szkoła została wyróżniona jedynie na tle dolnośląskich placówek. Nie znalazła się w zestawieniu ogólnopolskim.

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Sukces wałbrzyskich szkół skomentowała odpowiedzialna za edukację w mieście wiceprezydent Sylwia Bielawska:

– To ogromny sukces uczniów, nauczycieli oraz dyrekcji tych szkół. Pomimo pandemicznych, niezwykle trudnych warunków, po raz kolejny nasze szkoły średnie pokazały, że ciężka praca przynosi wymierne efekty.

 

Dodano: 12 stycznia 2022 15:33
`