Dodano: 16 maja 2024 10:25

Niespełna cztery tysiące wniosków o wydanie karty mieszkańca „Kocham Wałbrzych”. Co trzeci zwrócony, bo były błędy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po miesiącu wdrażania projektu Karty Mieszkańca „Kocham Wałbrzych” wniosek o nią złożyło niespełna cztery tysiące osób. Spora część została jednak zwrócona wnioskodawcom. Dlaczego?

Karta Mieszkańca „Kocham Wałbrzych” to dokument uprawniający do niewielkich zniżek w korzystaniu z miejskich instytucji oraz do jednorazowego, bezpłatnego wstępu do większości z wałbrzyskich atrakcji miejskich. W przyszłości do programu mają dołączyć także prywatni przedsiębiorcy. Żeby otrzymać kartę, należy spełnić szereg formalności – i właśnie błędy formalne są najczęstszą przyczyną zwrotu wniosku do uzupełnienia.

– Wypisujemy wszystkie dane, które są niezbędne, przesyłamy zdjęcie. Ważne, żeby to było zdjęcie państwa, bez rodzin. Musi to być zdjęcie indywidualne, najlepiej na jasnym tle. Trzeba pamiętać, że karty należy okazać w poszczególnych miejscach, żeby można było z niej skorzystać, więc jest weryfikacja personalna. Dlatego to zdjęcie jest niezbędne, żeby można było skorzystać między innymi z bezpłatnych wejść do atrakcji, do czego serdecznie namawiamy – wyjaśnia Kamila Świerczyńska, rzecznik wałbrzyskiego Urzędu Miasta.

REKLAMA

Do programu obligatoryjnie zostały włączone wszystkie podlegające miastu instytucje kultury, Aqua-Zdrój, Zamek Książ. Urzędnicy liczą, że dołączą do niego także prywatni przedsiębiorcy, na przykład restauracje.  Z tej strony nie jednak widać hurra optymizmu. Co prawda urzędnicy wspominają o pierwszych zgłoszeniach, nie podają jednak żadnych konkretów.

– Liczymy na to, że latem, kiedy będzie faktycznie więcej czasu na korzystanie z atrakcji, będziemy mieć już bardzo bogaty pakiet atrakcji i będziemy mogli faktycznie zaprezentować Państwu bogatą ofertę na to, żeby choćby dzieci mogły skorzystać z tych atrakcji czy też dorośli – dodaje Świerczyńska.

Karta Mieszkańca „Kocham Wałbrzych” funkcjonuje w dwóch wersjach – elektronicznej w dedykowanej do tego aplikacji oraz w postaci tradycyjnej, plastikowej karty.

Grafika

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz także