Cztery osoby zatrzymane w sprawie znęcania się nad cielakiem w Głuszycy

30 maja 2023 11:16. Fot. ilustracyjna / archiwum Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Szokujące nagranie pojawiło się w internecie kilka dni temu. Na krótkim filmie widać było kilka osób, które widłami i łopatami biły młodego cielaka. Ktoś inny kilkukrotnie wjechał w zwierzę samochodem. Nagranie otrzymaliśmy od czytelnika. Prokuratura potwierdza, że są zatrzymania w tej sprawie.

Według relacji przedstawionej nam przez czytelnika cała sytuacja miała rozegrać się w Głuszycy w okolicach ulicy Kościuszki, w sobotę po południu. Nie wiemy, jaki był kontekst zdarzenia i dlaczego wokół zwierzęcia pojawili się ludzie. Na nagraniu widać, jak kilku mężczyzn uderza niewielkiego cielaka łopatami i widłami. Jeden z uczestników zdarzenia próbuje przejechać zwierzę samochodem. Na tym kończy się nagranie.

Sprawą najpierw zainteresowała się policja. Później prokuratura. Śledczy po obejrzeniu nagrania udostępnianego w internecie podjęli decyzję o rozpoczęciu czynności procesowych. Po zebraniu dowodów zapadła decyzja o zatrzymaniu osób, które uczestniczyły w tym zdarzeniu.

REKLAMA

W piątek zatrzymano cztery osoby, które usłyszały zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Śledczy przyjęli, że osoby te działały wspólnie i w porozumieniu. Znęcanie, jak przyznają śledczy, polegało na najeżdżaniu na zwierzę samochodem, wielokrotnym uderzaniu zwierzęcia. Zatrzymani nie przyznali się do winy.

Osobom, które usłyszały zarzuty, grozi kara do trzech lat więzienia. Zastosowano wobec nich dozór policji. Śledczy wciąż będą badać sprawę. Będą wyjaśniać między innymi to, co działo się przed nagraniem oraz to czy nagranie oddaje całość zdarzenia.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 maja 2023 11:16
`