Cztery i pół miliona złotych na Odbudowę Zakładu Przyrodoleczniczego. Starczy na osuszenie piwnic

17 grudnia 2021 15:49. Briefing prasowy dot. dofinansowania odbudowy ZPL w Szczawnie-Zdroju. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Cztery miliony sześćset tysięcy złotych przeznaczy Sejmik Województwa Dolnośląskiego na prace przy odbudowie spalonego w marcu 2018 roku Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju. Prace mają się rozpocząć już na początku przyszłego roku. Kiedy ZPL wznowi działalność – tego wciąż nie wiadomo.

Jak wyjaśnił dziś dziennikarzom prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina Ireneusz Grzybowski prace objąć mają przede wszystkim przeprowadzenie hydroizolacji piwnic budynku oraz wstępne prace przygotowawcze do remontu wnętrz Zakładu Przyrodoleczniczego. To wciąż dużo za mało, żeby móc mówić o choćby przybliżonej dacie oddania obiektu do użytku.

Prezes Uzdrowiska zapewnia, że jest w stanie przywrócić działalność ZPL do 18 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą na przeprowadzenie wszystkich prac we wnętrzach. Na to jednak potrzeba pieniędzy, a tych nie ma. Według naszych informacji szacuje się, że na dokończenie odbudowy potrzeba co najmniej kilkunastu milionów złotych. 4,6 miliona w budżecie wojewódzkim to kropla w morzu potrzeb. 

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 grudnia 2021 15:49
`