
Czterech mieszkańców Krakowa i powiatu krakowskiego, którzy w niedzielny poranek pobili właściciela jednego z wałbrzyskich hosteli, a także grozili mu pozbawieniem życia zatrzymała wałbrzyska policja. Do niecodziennej sytuacji doszło, kiedy właściciel hostelu zwrócił mężczyznom uwagę, że ci od godzin nocnych na terenie obiektu zachowują się za głośno. Wówczas doszło do szarpaniny. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 29 do 38 lat.
– Policjanci pierwszego komisariatu zgłoszenie o pobiciu 47-latku otrzymali 11 sierpnia przed godziną siódmą. Kiedy przyjechali na miejsce okazało się, że biorący udział w zdarzeniu mężczyźni są kompletnie pijani i wciąż agresywni. Wsparcia udzielili im więc funkcjonariusze prewencji oraz ruchu drogowego z wałbrzyskiej komendy – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Policjanci szybko ustalili, że do szarpaniny doszło, gdy właściciel hostelu zwrócił uwagę napastnikom, że ci od dłuższego czasu zachowują się głośno, co przeszkadza innym lokatorom budynku. Wówczas doszło do awantury i pobicia. Na szczęście, zaatakowany mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń ciała.
– Podjęte przez funkcjonariuszy działania doprowadziły do zatrzymania czterech mieszkańców Krakowa i powiatu krakowskiego w wieku 29, 36 i 38 lat na gorącym uczynku popełnienia czynów zabronionych. Mężczyźni byli kompletnie pijany. Wszyscy wydmuchali od 1,5 do 2,5 promila alkoholu. Kolejne godziny spędzili więc w policyjnych celach, gdzie trzeźwieli – informuje wałbrzyska policja.
W poniedziałek napastnicy przyznali się do winy. Za kierowanie gróźb karalnych i udział w pobiciu, w wyniku którego podejrzani narazili pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, grozi im kara do trzech lat więzienia.
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Ankieterzy zapukają do mieszkań. Wałbrzych rozpoczyna inwentaryzację źródeł ciepła
Kontrole taksówek na aplikację w Wałbrzychu. Ponad 150 sprawdzonych pojazdów i zatrzymana osoba poszukiwana
Strażacy przeciskają się między samochodami. Każda minuta może decydować o ludzkim życiu
Wyrzuciła psa z okna, bo nie chciało jej się wyjść na spacer. 57-latka z zarzutem znęcania się nad zwierzęciem
Nocny pożar przy ul. Mieroszowskiej. Płonął budynek gospodarczy
Półtoraroczne dziecko zatrzaśnięte w rozgrzanym aucie. Policjanci wybili szybę, by uratować malucha
„Lato na 600!” startuje na Piaskowej Górze. Piknik rodzinny już w piątek
Wałbrzych na policyjnej mapie zagrożeń. Te problemy mieszkańcy zgłaszają najczęściej
Zabytkowa parowozownia w Jaworzynie Śląskiej w ogniu. Trwa walka o uratowanie części kompleksu
Blisko 3 kilogramy narkotyków i broń u 45-latka z Wałbrzycha. Mężczyzna był także poszukiwany