Dodano: 11 stycznia 2024 19:00

Czterech pijanych kierowców wyeliminowanych z ruchu. Rekordzista miał 2,14 promila alkoholu w organizmie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali czterech kierowców pod wpływem alkoholu. Jeden z nich, 57-latek, miał niemal 2,14 promile alkoholu w organizmie i doprowadził do kolizji drogowej, na szczęście bez ofiar.

Około godziny 21:00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Głuszycy oraz ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Kolejowej w Głuszycy. Na miejscu okazało się, że 57-letni kierujący wjechał samochodem osobowym prosto w betonowy słup energetyczny. Niestety mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego również był nietrzeźwy. Wydmuchał 2,14 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i na tym zakończyła się jego przygoda z kierownicą

– mówi kom. Marcin Świeży.

REKLAMA

Pozostali zatrzymani to m.in. pijany 65-latek, który wydmuchał 0,56 promila, 32-latek z 0,88 promila i 46-latek z 0,49 promila alkoholu w organizmie. Wszystkim grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna.

Czwórka kierujących stanie teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości – a jeden z nich za dodatkowo spowodowanie zdarzenia drogowego – mogą trafić za kraty więzienia na trzy lata. Grozi im także wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna – dodanie policjant.

Policja apeluje o nieustępliwość wobec nietrzeźwych kierowców i zachęca do informowania służb, gdy ktoś pod wpływem alkoholu zamierza prowadzić pojazd.

fot. uzyczone Policja Wałbrzych

fot. uzyczone Policja Wałbrzych

fot. uzyczone Policja Wałbrzych

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także