Dodano: 25 listopada 2022 10:19

Czołówka w Jędrzychowicach. Poważny wypadek pod Strzelinem. Seria wypadków na dolnośląskich drogach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do poważnego wypadku doszło dziś przed godziną siódmą na dolnośląskim odcinku autostrady A4 między węzłami Brzezimierz i Brzeg. Na trasie do Wrocławia kierowca osobówki z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w tył naczepy ciężarówki. – Doszło do dachowania Opla, który wylądował po za drogą. Kierowca osobówki prawdopodobnie w szoku opuścił pojazd i został potrącony przez kolejny pojazd ciężarowy – informuje serwis Strzelin 998.

Na miejscu pracowali strażacy ze Strzelina, Wiązowa i powiatu brzeskiego. W akcję zaangażowano śmigłowiec LPR z Opola. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja. W kierunku Wrocławia zablokowany jest w tej chwili jeden pas jezdni.

Do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką doszło w Jędrzychowicach na trasie ze Zgorzelca do Bolesławca. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jedna osoba zginęła, jedna jest ranna. Droga 94d jest zablokowana.

REKLAMA

Z utrudnieniami muszą się liczyć także kierowcy jadący do Wrocławia na odcinku od węzła Kostomłoty do węzła Kąty Wrocławskie. Jeden pas ruchu blokuje ciężarówka.

Zwolnić trzeba także na trasie w kierunku Zgorzelca. Tam na autostradzie A4 pojawili się drogowcy. Miejscami zablokowany może być jeden pas jezdni.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także