Dodano: 25 listopada 2022 10:19

Czołówka w Jędrzychowicach. Poważny wypadek pod Strzelinem. Seria wypadków na dolnośląskich drogach

Do poważnego wypadku doszło dziś przed godziną siódmą na dolnośląskim odcinku autostrady A4 między węzłami Brzezimierz i Brzeg. Na trasie do Wrocławia kierowca osobówki z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w tył naczepy ciężarówki. – Doszło do dachowania Opla, który wylądował po za drogą. Kierowca osobówki prawdopodobnie w szoku opuścił pojazd i został potrącony przez kolejny pojazd ciężarowy – informuje serwis Strzelin 998.

Na miejscu pracowali strażacy ze Strzelina, Wiązowa i powiatu brzeskiego. W akcję zaangażowano śmigłowiec LPR z Opola. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja. W kierunku Wrocławia zablokowany jest w tej chwili jeden pas jezdni.

Do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką doszło w Jędrzychowicach na trasie ze Zgorzelca do Bolesławca. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jedna osoba zginęła, jedna jest ranna. Droga 94d jest zablokowana.

Z utrudnieniami muszą się liczyć także kierowcy jadący do Wrocławia na odcinku od węzła Kostomłoty do węzła Kąty Wrocławskie. Jeden pas ruchu blokuje ciężarówka.

Zwolnić trzeba także na trasie w kierunku Zgorzelca. Tam na autostradzie A4 pojawili się drogowcy. Miejscami zablokowany może być jeden pas jezdni.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zobacz także