Czeskie granice zamknięte nawet przez dwa lata

22 marca 2020 16:08. Przejście graniczne granica Państwa Golińsk / Mezimesti. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Czeskie granice mogą pozostać zamknięte nawet przez dwa lata – powiedział czeskiej telewizji ČT wiceminister zdrowia i szef centralnego sztabu kryzysowego Roman Prymula. Minister sugeruje Czechom planowanie raczej krajowych wakacji. Zaznaczył jednocześnie, że decyzja o zamknięciu granic będzie wewnętrzną decyzją czeskiego rządu.

– Chodzi o to, aby uniknąć drugiej lub trzeciej fali epidemii, aby ludzie z innych krajów, takich jak Włochy, Francja, Hiszpania, Niemcy, nie rozpoczęli ponownych migracji po Europie – powiedział w telewizji minister zdrowia.

Według informacji, jakie podał dziś portal novinky.cz czeskie służby mają nadzieję zatrzymać poziom zakażonych nie przekraczając ok. 10 000 zainfekowanych osób.

REKLAMA

– Jesteśmy w stanie działać skutecznie do 15 000 – powiedział Prymula czeskiej telewizji na temat możliwego rozwoju infekcji.

Uważa, że ​​uda się zahamować początkowo bardzo gwałtowny wzrost liczby przypadków:

– Nie chcę wyprzedzać wypadków, ale patrząc na statystyki, udało nam się zahamować wzrost przy na mniej niż początkowe 45 procent, czyli więcej niż we Włoszech. Jesteśmy w stanie spłaszczyć tę krzywą.

Od 16 marca Czesi zamknęli swoje granice dla obcokrajowców. Do kraju mogą wjechać jedynie osoby mieszkające w strefie przygranicznej, pracujące w zakładach na terenie Czech.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 marca 2020 16:08
`